Neděle 11. června 2023
Svátek slaví Bruno, zítra Antonie
Oblačno, bouřka 24°C

Zaměstnanec Twitteru na poslední směně vypnul Trumpovi účet. Neexistoval 11 minut

Autor: ČTK, deb - 
3. listopadu 2017
09:13

Odcházející zaměstnanec společnosti Twitter zablokoval účet amerického prezidenta Donalda Trumpa na stejnojmenné sociální síti. Firma nejdříve uvedla, že prezidentův Twitter byl kvůli chybě pracovníka neúmyslně odstaven na 11 minut, později ale oznámila, že účet deaktivoval zaměstnanec během své poslední pracovní směny v podniku. To vyvolává spekulace, že se tak stalo záměrně.

„Účet byl odpojený 11 minut a již byl obnoven. Pokračujeme ve vyšetřování a podnikáme kroky, které by tomu do budoucna zabránily,“ napsala nejdříve společnost Twitter s tím, že deaktivace byla neúmyslná. Později v prohlášení informovala o kontroverzních okolnostech události.

„Z vyšetřování vyplynulo, že to učinil zaměstnanec zákaznické podpory společnosti Twitter, který to udělal během svého posledního pracovního dne. Provádíme rozsáhlou interní inspekci,“ vysvětlil Twitter.

Ve čtvrtek krátce před 19:00 místního času (v noci na dnešek SEČ) se začaly na sociálních médiích objevovat zprávy o tom, že Trumpův účet je nedostupný. V 19:03 místního času (dnes v 00:03 SEČ) byl účet obnoven.

Trump na Twitteru často oznamuje politická rozhodnutí anebo dělá kontroverzní prohlášení, která vyvolávají mnoho reakcí. Jeho twitterový účet sleduje 41,7 milionu uživatelů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa