Bojoval do posledního dechu: Býk probodl toreadorovi krk. Nakonec padl

Autor: aba - 
23. 10. 2017
15:13

Má víc štěstí než rozumu. To by se dalo říct o toreadorovi Arturu Macíasovi, který málem zemřel v Mexiku během her, které měly pomoci obětem tamního nedávného zemětřesení.

V sobotu se v Plaza de Toros v Mexiku konal festival na podporu obětí zemětřesení, které zemi nedávno zasáhlo. Jedním z účinkujících byl i Artur Macías (35), který ale v aréně s býkem jen tak tak unikl smrti.

Rozdrážděný býk toreadora třikrát nabral tak, že ho zranil. Nejvážnější byla díra v krku, která Artura přímo ohrožovala na životě. Ve chvíli, kdy bezvládně ležel v písku, vtrhli do arény další muži, kteří odlákali pozornost býka a krvácejícího Artura vynesli ven.

Tam ho doktoři, kteří ho ošetřovali na místě, upozornili, že riskuje život, jestli se navzdory svým zraněním vrátí do arény. Artur se ale k býkovi i přes jejich varování vrátil a nakonec ho tradiční dlouhou čepelí zabil.

Po souboji byl urychleně převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci, která mu zachránila život. Skrz díru v krku mu totiž do hrudníku vnikal vzduch. Artur je stále na jednotce intenzivní péče. Podle doktorů je ve stabilizovaném stavu.

Video Při zápase nabral toreador býka a probodl mu krk. - LiveLeak
360p

Doporučujeme
djaba ( 24. října 2017 10:16 )

 Člověk se od zvířete liší , že zabíjí pro zábavu . Vítězství v koridě je o to hodnotnější , protože tělěsně slabší toreador s velmi slabou zbrojí se postaví býkovi s nesrovnatelně větší silou .Toreador je zde hrdina , na rozdíl zpracovatelů jatečních zvířat , kteří jsou v očích ochránců zvířat úplně jinde .

hahapch ( 24. října 2017 05:52 )

všechny býci by měli je prošpikovat skrz na skrz za to co dělají a v ulicích všechny rozdupat kteří mají radost že na ně běží a snaží se uniknout, některým se to nepodaří, ale co to je proti tolika zbytečně utýraných zabitých býků, vymlouvají se že je to tradice, ale dříve není ted a už by za ty roky měli být rozumnější že toto se nedělá a zábava může být jiná, toto je týrání zvířat

jajanene ( 23. října 2017 20:50 )

A že sami zabíjí pro zábavu a pro peníze, to není hrůza? Nedá se nic dělat, řekl si o to a býk mu vyhověl.

1049an ( 23. října 2017 20:25 )

Není nebezpečné že do plic vniká vzduch dírou v krku. Nelžete. Ta tom je založena tracheotomie.

naidka ( 23. října 2017 20:08 )

Palec měl být o řádek níž.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa