Posádka americké válečné lodi: Je to jako být v plovoucím vězení

Autor: dj - 
12. 10. 2017
22:43

Posádka křižníku Shiloh je naprosto demoralizovaná, nálada na válečné lodi operující v Pacifiku je na bodě mrazu. Jeden z námořníků svou službu dokonce přirovnal k vězení, další uvedl, že myslel i na sebevraždu, o situaci informovaly noviny Navy Times, kterým se podařilo získat informace od samotných vojáků. Svědectví z lodi mohla být publikována pod zákonem o svobodě získávání informací.

„Teď tuhle loď nesnáším, je to jako být v obrovském plovoucím vězení,“ napsal jeden člen posádky křižníku Shiloh Sedmé flotily Spojených států, který dohlíží na vody Tichého a Indického oceánu. Vojáci si stěžují na kruté zacházení, špatné podmínky služby a velmi nízkou bezpečnost lodě. Pravost výpovědí potvrdili stanici CNN dva vyšší důstojníci.

Podle průzkumu téměř 70 % vojáků nebylo spokojeno s velitelem lodi, kapitánem Adamem Aycockem. Mnoho lidí se podivilo nad tím, jak je možné, že si Aycock tak dlouho udržel svou pozici. Kapitán byl velitelem Shiloh od roku 2015 do srpna roku 2017, nyní učí na Vyšší odborné námořní škole v USA, nicméně stále zůstává v aktivní službě.

Ukázalo se, že Aycock uděloval mladým námořníkům velmi přísné tresty – zavíral je do cel a k jídlu měli pouze vodu a chléb. „Taxikáři na základně nám přezdívají křižník Chleba a voda,“ vypověděl jeden z vojáků. „Je jen otázkou času, kdy se stane něco hrozného. Hlavně abychom nemuseli sestřelovat nějakou raketu z KLDR, jinak se ukáže, jak jsme neefektivní,“ psali vojáci.

„Je to jako hra kdo s koho, vydržíme to my, nebo oni,“ uvedl další. Samozřejmě může jít o prohlášení přepracovaných vojáků, nicméně to potvrdili i dva vyšší důstojníci křižníku. K této situaci vyjádřilo i několik námořních vysloužilých kapitánů. „Pokud se objevilo tolik negativních zpráv, musí se s tím něco dělat. Vyměnit velení, promluvit s posádkou. Tohle není v pořádku,“ reagoval kapitán Samuel B. Roberts.

Video Američané testují nejdražší vojenskou loď světa. Stála 325 miliard. - U.S Navy / Mass Communication Specialist 2nd Class Ridge Leoni
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa