Z přehlídkového mola do Bílého domu: Trump udělal 28letou modelku šéfkou komunikace

Autor: Darina Jíchová - 
13. 9. 2017
15:35

Třetím ředitelem komunikace Bílého domu se stala bývalá modelka Hope Hicksová (28), která s prezidentem Trumpem spolupracovala již během kampaně a byla jedním z prvních členů jeho volebního týmu. Hicksová je zároveň i kamarádkou prezidentovy dcery Ivanky.

Hicksová je původem z Connecticutu a patří mezi Trumpovy zaryté příznivce. S prezidentem mají velmi blízký vztah, ten pro ni má dokonce i vlastní přezdívku – často ji oslovuje „Hopester“. Krátce pracovala i jako modelka, objevila se například v reklamě na kolekci Ralpha Laurena. V jednom rozhovoru však uvedla, že svou budoucnost nevidí v modelingu ani v herectví, ale spíše v politice.

Donald Trump veřejně označil Hicksovou za extrémně talentovanou osobu a poděkoval jí za její pomoc při kampani: 

Po dokončení vysoké školy se přestěhovala do New Yorku, kde začala spolupracovat s Ivankou Trumpovou. Politice přišla na chuť během volební kampaně Donalda Trumpa, působila v ní jako Trumpova tisková mluvčí. Trump se jí tehdy zeptal, co ví o politice. Hicksová mu na to řekla, že vůbec nic, současný prezident ji přesto do svého týmu přijal.

Po vítězství v prezidentských volbách následovala Trumpa i do Bílého domu, kde byla součástí týmu tiskové kanceláře. Podle některých zdrojů je její pozice neotřesitelná a ona jako osoba je v rámci prezidentových zaměstnanců nedotknutelná. Na rozdíl od mnoha kolegů se jí prozatím podařilo zůstat mimo dosah kamer, Hicksová v poslední době nedala žádné interview a jen třikrát využila Twitter.

V květnu se ocitla terčem výsměchu, když odpověděla na obvinění článku, který vyšel v novinách Washington Post, podle něhož Trump ponižuje své zaměstnance. „Prezident Trump má kolem sebe jistý magnetismus, který přitahuje lidi. Jeho osobnost vyzařuje pozitivní energii, která je nakažlivá,“ uvedla Hicksová. „Je geniální a má skvělý smysl pro humor. Umí v člověku nabudit dojem, že je výjimečný, často inspiruje druhé,“ dodala.

Po odchodu předchozího ředitele komunikace Bílého domu Anthonyho Scaramucciho jí byla dočasně udělena jeho funkce, v současnosti už je na pozici trvale. Hicksová během dne několikrát mluví s prezidentem a informuje ho o tom, co se píše v tisku. Úzce spolupracuje s tiskovou mluvčí Bílého domu Sarah Huckabee Sandersovou, společně udávají mediální strategii, kterou se Bílý dům řídí. Její jmenování do funkce vzbudilo mezi Trumpovými příznivci velké nadšení.

Video Spojené státy si připomněly teroristické útoky na dvojčata, Trump držel minutu ticha před Bílým domem. - Reuters

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa