Rabování při povodni: Zloději vtrhli do obchoďáků, převlékají se i za hasiče

Autor: ČTK, Mii - 
31. srpna 2017
13:21

Už 40 lidí zatkla policie v americkém Houstonu a jeho okolí za rabování v domech postižených záplavami z minulých dní. Někteří ze zadržených se vydávali za záchranáře nebo distributory pomoci a tak se dostali do nemovitostí, jiní zamířili do obchodních domů. Úřady před podobnými podvodníky vydaly varování. 

Houstonský starosta Sylvester Turner podle serveru Chron řekl, že zákaz nočního vycházení, který platí od úterka, se osvědčil a pomáhá omezit zločinnost. Policejní velitel Art Acevedo řekl, že nikdo nemusel být kvůli porušení zákazu vycházení zatčen.

Houston se od minulého pátku potýkal s hurikánem Harvey, který přinesl v podobě následné bouře rekordní srážky. Množství domů a ulic je stále zatopených, evakuovalo se přes 30 tisíc lidí.

Policie už avizovala, že zloději budou přísně potrestáni. Soudkyně Kim Oggová z okresu Harris sdělila, že zajistí, aby lidé zadržení za krádež v opuštěných domech dostali co nejvyšší možné tresty včetně doživotí.

Rabování obchodu zachytila bezpečnostní kamera:

Video  Záplavy v Houstonu vyvolaly rabování. Město muselo vyhlásit noční zákaz vycházení  - Samir Ebrahim YouTube

Množí se zprávy o vyloupených obchodních domech, přičemž zloději si odnášejí hlavně hotovost a také cigarety.

V menších městech jižně od Houstonu se podvodníci vydávají za hasiče, vyzývají lidi k evakuaci a pak domy vykrádají. Někteří majitelé domů jsou připraveni se bránit.

Dobrovolný hasič Jody Garcia řekl, že přijel pomoci páru, který musel před stoupající vodou ustoupit do prvního patra svého domu. Muž na něj ale vzal pušku a chtěl, aby odešel, a Garcia byl nucen zavolat policii.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

karlosiv ( 31. srpna 2017 14:49 )

Před pár lety se za toto rovnou střílelo , ten humanismus nás zabije.

alfasamec ( 31. srpna 2017 14:19 )

Rasistické video! Proč nezveřejní tlupu rabujícich bělochů?

zadnice ( 31. srpna 2017 14:15 )

Jako vždy 99% čmoudů a negrů, prostě barevných ať je to kdekoliv i u nás!

zkratik ( 31. srpna 2017 14:14 )

to se děje v zemi neomezenejch možností,v Jú Es Ej?Nevěřím

sores ( 31. srpna 2017 14:09 )

usekat jim pař.á.ty! V Česku by se jim nic nestalo jsme beztrestný státeček. Souhlasím s tvrdými tresty, nic jiného na člověka totiž neplatí,jsme velmi nepovedený živočich,postrach planety a zvířet!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud