Odpálí oslavnou raketu? Diktátor Kim je potřetí otcem. Pohlaví dítěte tají

Autor: pet, ČTK - 
29. srpna 2017
11:09

V době neutuchajících raketových testů, kvůli kterým stihly režim KLDR nové a přísnější sankce, mají Severokorejci nový důvod k radosti. Jejich vůdce Kim Čong-un se stal potřetí otcem. Pohlaví, jméno ani datum narození nového diktátorova potomka ale není známo. Kim kvůli nástupnictví potřebuje mužského dědice.

Dřívější známá zpěvačka a manželka Kim Čong-una Ri Sol-ču porodila v únoru, tvrdí Jonhap s odvoláním na jihokorejské poslance, které informovala jihokorejská rozvědka NIS. První dáma KLDR se loni stáhla do ústraní, což vyvolalo spekulace o jejím dalším těhotenství.

Podrobnosti o Kimově rodině totalitní severokorejský režim střeží. Veřejnost nezná ani přesné datum jeho svatby. NIS se domnívá, že se oženil v roce 2009.

Následujícího roku mu podle rozvědky manželka porodila první dítě, o jehož pohlaví nejsou zprávy. Druhý potomek přišel na svět v roce 2013. Jde o holčičku jménem Ču-e, tvrdí Kimův přítel a bývalý americký basketbalista Dennis Rodman.

Vůdce zbídačené a izolované KLDR potřebuje mužského dědice, který by se stal pokračovatelem jediné komunistické dynastie na světě, napsal v roce 2014 britský list The Daily Telegraph.

Kromě dětí s Ri má Kim údajně ještě další dceru, která se narodila v roce 2010 jiné matce.

Video Severní Korea versus USA - Info.cz

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud