Volný pohyb osob mezi Británií a EU skončí v březnu 2019. Co bude dál?

Autor: Mii, ČTK - 
31. 7. 2017
15:00

Konec volného pohybu mezi Británií a Evropskou unií nastane v březnu 2019, tedy v době, kdy Spojené království opustí Evropskou unii. V pondělí to prohlásil mluvčí předsedkyně britské vlády Theresy Mayové, informuje agentura Reuters. Britský ministr financí Philip Hammond přitom minulý týden řekl, že po odchodu Británie z EU nedojde k bezprostřední změně imigračních předpisů.

„Volný pohyb osob skončí v březnu 2019,“ řekl v pondělí novinářům mluvčí Mayové. Dodal, že vláda už stanovila některé podrobnosti, včetně návrhů, které se týkají práv občanů Evropské unie po brexitu.

„Další prvky imigračního systému po brexitu budou předneseny v pravý čas. Bylo by špatné spekulovat o tom, jak by mohly vypadat, nebo naznačovat, že volný pohyb osob bude pokračovat stejným způsobem, jako je tomu nyní,“ uvedl rovněž mluvčí.

V souvislosti s tím, že se členové vrcholného týmu Mayové v posledních dnech poněkud rozcházeli v tom, jaké jsou plány kabinetu pro brexit, mluvčí konstatoval, že postoje vlády ohledně odchodu z Unie zůstávají takové, jak je určila premiérka v lednu.

Dodal zároveň, že podrobnosti realizačního období po brexitu jsou předmětem vyjednávání.

VIDEO: Český premiér Sobotka (ČSSD) o jednání o brexitu:

Video Sobotka: EU musí být při jednání o brexitu jednotná - Jakub Veinlich
720p 360p

Doporučujeme
zdenek43 ( 31. července 2017 16:50 )

ale ...... vubec nejde o volny NEvolny pohyb osob NA TO A N G L A N I zvysoka kalejiiiii - - - - - - - - jde jen a jen o P R A CH Y . . . . . . . +++ že by Británie měla do společného evropského rozpočtu zaplatit ještě zhruba 60 miliard eur (přes 1,5 bilionu korun). Podle propočtů Evropské komise to je částka, kterou budou Britové po odchodu dlužit. Jde o jejich podíl na různých společných projektech, se kterými dřív souhlasili, nebo o výplaty penzí britským zaměstnancům evropských institucí. +"Není to žádná sankce nebo trest, ale Británie musí zaplatit svůj účet," řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Britští politici zatím nechtějí o placení ani slyšet. BRITOVE jsou V Y CH C A N K O V E ale MEGAAAAA - - oni Britove jsou zhejckani uz doby drive nez byla Evropska unie - - - - britský rabat, tedy slevu, kterou pro Británii v roce 1984 vyjednala tehdejší premiérka Margaret Thatcherová. v roce 2016- sleva podle údajů britské vlády přesáhla 4 miliardy liber.,,,,,

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa