Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Zabili jsme šéfa ISIS v Afgánistánu, tvrdí Pentagon. S ním padli i jeho stoupenci

Autor: ČTK, ula - 
14. července 2017
22:08

Šéfa Islámského státu (IS) v Afghánistánu Abú Saída zabil v úterý americký vojenský úder, oznámil dnes Pentagon. Spolu s ním zemřeli i další členové této islamistické organizace s hlavním působištěm na Blízkém východě.

 Zásah namířený proti velitelství IS ve východoafghánské provincii Kunar „výrazně narušil plány teroristické skupiny na rozšíření její přítomnosti v Afghánistánu,“ citovala mluvčí Pentagonu Danu Whiteovou agentura Reuters.
Předchozího šéfa IS v Afghánistánu Abdula Hasiba zabili podle afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního na začátku května příslušníci afghánských speciálních sil. Hasib byl jmenován šéfem IS v Afghánistánu poté, co jeho předchůdce Háfiz Saíd zahynul loni v srpnu při náletu amerického bezpilotního letounu.

Vůdce hrdlořezů z IS je mrtvý. Bagdádí ve škole propadal, z armády ho vyhodili:

Video  Vůdce hrdlořezů z IS je mrtvý. Bagdádí ve škole propadal, z armády ho vyhodili  - Blesk.cz
Video se připravuje ...


Hnutí Islámský stát, které donedávna ovládalo značná území v Iráku a Sýrii, začalo být postupně aktivní i v Afghánistánu a také v sousedním Pákistánu. Připojuje se k němu řada extremistů, kteří se dosud hlásili k islamistickému hnutí Taliban či k teroristické organizaci Al-Káida.

tgbg ( 15. července 2017 10:21 )

Tihle váleční ruští zločinci nedají pokoj před lety tvrdili,že opustí Afghanistán a letos tam opět nasadili osmitisícovou armádu teroristů a opět válčí nedají si pokoj !Co vlastně ti ruští zločinci tam pohledávají vnucují tu zločineckou ruskou válečnou demokracií ?RUS NEJVĚTŠÍ ZLO PRO SVĚT.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa