Londýn po tragickém požáru zkoumá výškové budovy. Už našli 60 nebezpečných

Autor: ČTK - 
25. června 2017
19:46

Protipožárním testům v Anglii dosud nevyhovělo 60 výškových budov. Oznámila to britská vláda, která prověřuje bezpečnost zhruba 600 věžáků v celé Anglii po tragickém požáru 24podlažního bytového domu Grenfell Tower v západní části Londýna.

Ministerstvo pro obce a místní správu uvedlo, že v testech dosud neobstálo 60 výškových budov v 25 samosprávných oblastech.

Testy se provádějí po požáru ze 14. června s nejméně 79 oběťmi na životech. Hořet podle vyšetřovatelů začalo od lednice a za rychlé rozšíření plamenů mohl nekvalitní izolační obklad budovy.

V pátek a sobotu úřady na severu Londýna preventivně evakuovaly zhruba 4000 lidí z pěti výškových domů, u nichž bylo zjištěno stejné hořlavé obložení jako u Grenfell Tower. Nevyhovující tepelná izolace má být z domů odstraněna.

Podívejte se na první záběry z útrob vyhořelého věžového bytového domu v Londýně:
Video  První záběry z útrob vyhořelého věžového bytového domu v Londýně.  - The Metropolitan Police

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mimiroro ( 25. června 2017 21:59 )

A polystyren, kterým se izolují paneláky u nás je vyhovující?A dřevěné desky, kterými se obkládají šachty nových výtahů jsou snad také nehořlavé?Všeho do času, než to dopadne jako v Londýně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud