Muž se vrhl do Niagarských vodopádů v nafukovací kouli. Tělo našli po 2 měsících

Autor: Mii - 
17. června 2017
14:50

Kirk R. Jones se v roce 2003 stal první osobou, které se podařilo přežít ponor Niagarskými vodopády bez jakékoliv ochrany. Úspěch jej nabudil natolik, že od té doby vymýšlel nejrůznější způsoby, jak slavný přírodní úkaz překonat znovu. Před dvěma týdny ho štěstí opustilo. Policie Jonesovo tělo našla v řece nedaleko vodopádů. V příběhu figuruje i velká nafukovací koule.

Niagarské vodopády jsou masivní. Jen čtyřem lidem v historii se podařilo překonat je bez jakékoli pomůcky nebo jištění. Jones byl prvním takovým člověkem. Historický rekord vykonal jen v obyčejném oblečení.

O 14 let později Jones opět v souvislosti s Niagarskými vodopády plní novinové titulky. Tentokrát ale proto, že v nich zemřel. Na začátku června jej policista Brian Nisbet objevil ležet ve vodě cca 12 kilometrů od památného místa.

Vyšetřovatelé podle stavu těla zjistili, že Jones se u vodopádů vyskytoval okolo 19. dubna a zřejmě se je snažil překonat v zorbingové kouli.  Zorbing je adrenalinový sport, při kterém člověk vleze do nafukovací koule o průměru tří metrů, zajistí se a následně se nekontrolovatelně řítí ze svahu nebo vody dolů. Policie kouli našla o několik dní dříve než Jonesovo tělo.

Pokus o sebevraždu?

Jones se o první překonání vodopádů pokusil v roce 2003. Jeho rodina tehdy mediím řekla, že se chtěl zapsat do historie. On ale sám později veřejně přiznal, že se pokoušel o sebevraždu.

Za nepovolený vstup na chráněné místo dostal pokutu 3000 dolarů a doživotní zákaz pokusu o něco podobného znovu. „Jsem nesmírně šťastný, že jsem naživu. Všem radím, ať se o nic podobného nikdy nepokoušejí,“ řekl tehdy a dodal, že vodopády v jeho životě končí.

To ale nebyla zcela pravda, protože si následně na svém úspěchu založil kariéru. Na Floridě se připojil k cirkusu, kde předváděl kaskadérské triky, ponořil se do několika dalších vodopádů a se svým bratrem Keithem začal pracovat na knize „Jednoduchý návod, jak přežít Niagarské vodopády“.

Podívejte se na krásu Niagarských vodopádů:

Video VIDEO: Niagarské vodopády - Facebook

Ivanka50 ( 20. června 2017 06:40 )

Kdo chce kam....Každého štěstí jednou opustí. Hazardoval se svým životem..

kravanebeska ( 17. června 2017 22:05 )

Tak proto! Vse vysvetleno, diky!

pavel215_klafunda ( 17. června 2017 18:46 )

kravanebeska ( 17. června 2017 17:47 )

Byl to amater! Sikovnej! A rukavky s Krteckem, nebo s Patem a Matem?

kravanebeska ( 17. června 2017 17:08 )

Dobre mu tak, kre.tenovi, ja jsem nic neprovedla a chodit nemuzu a de.bil riskuje a jeste pridava moc prijemnou praci policii, zachranarum, potapecum a dalsim lidem. :-/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud