Fitness trenérovi praskl v Brně na náměstí Svobody při 190. shybu mozol na pravé ruce a svalovec musel po půlhodině z hrazdy seskočit. K překonání světového rekordu mu chybělo pouhých 43 shybů. „Všechno bylo dobré. Čas, pocit i kondice. Ale pravačka, bohužel, nevydržela,“ svěřil se Blesku udýchaný svalovec. Jeho nadlidský výkon i tak ocenily davy diváků hromovým aplausem.

Během pokusu Kareš na hrazdě stále visel – buď za obě ruce nebo jen pravou či levou. Český král shybů, vášnivý horolezec, trenér a šéf dvou pražských fitness center, byl i tak spokojený. „Výkon je druhým nejlepším za posledních sedm let na světě,“ vydechl. „Pokusím se to dát příště,“ naznačil, že se nevzdá.

Pokus o světový rekord se v Brně odehrál během závodu seriálu Czech League Streetworkout.cz. Nový sport si totiž v Česku získává stále více vyznavačů. Cvičí se přirozeně, jen s váhou vlastního těla. K zlepšení kondice není zapotřebí posiloven, lidé klikují, dřepují v přírodě a shyby mohou dělat buď na hrazdách, ve větvích či třeba obyčejných věšácích na prádlo.

Video
délka: 01:17.18

Pokus o překonání světového rekordu v Brně Jiří Nováček

Fotogalerie
7 fotografií