Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Nejdražší pozemek světa: Za staré parkoviště dal kupec 75 miliard

Autor: nka - 
17. května 2017
21:40

Nejdražší pozemek světa se prodal na aukci v Hongkongu, kupec za něj zaplatil tři miliardy dolarů (75 miliard Kč). Na místě, kde dnes stojí parkovací dům, plánuje postavit luxusní mrakodrap. Napsal to čínský server South China Morning Post.

Pozemek, který leží v centru Hongkongu, koupila místní developerská společnost Henderson Land Development. Firmu, již vlastní jedna z nejbohatších hongkongských rodin, v dražbě svojí nabídkou překonala dalších osm zájemců.

Nemovitosti jsou v Hongkongu velmi drahé. Řada lidí tu proto žije v nepředstavitelně stísněných podmínkách:

Na pozemku v současnosti stojí pětipatrový parkovací dům. Ten chce nový majitel do roku 2022 zbourat a postavit tady mrakodrap s kancelářemi a obchody, v němž by mohlo být až 43 tisíc metrů komerční plochy.

„Výsledek dnešní dražby místnímu trhu s nemovitostmi nastavil novou laťku. Bude zajímavé sledovat, jak to ovlivní další ceny nemovitostí a akciové trhy,“ řekl hongkongský analytik Denis Ma.

Henderson Land Development založil druhý nejbohatší muž Hongkongu Lee Shau-kee. Společnost zatím nemá vlastní mrakodrap. Očekává se proto, že za pár let do nové budovy přesune své ústředí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud