»Krev byla všude, i na stropě!« Pasažéři letu hrůzy popsali silné turbulence

Autor: ČTK, lm - 
2. května 2017
15:54

„Házelo to s námi jako v pračce, krev byla až na stropě, mysleli jsme, že je po nás.“ Tak popisují pasažéři pondělní let z ruské Moskvy do thajského Bangkoku, který nečekaně zasáhly silné turbulence. Zranilo se 27 pasažérů, z toho čtyři těžce. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Pasažéři ruského Aeroflotu si prožili let jako z hororu. Necelou hodinu před přistáním v Bangkoku jejich Boeing 777 nečekaně zasáhly silné turbulence. „Nic nenasvědčovalo tomu, že nám hrozí nebezpečí, a pak to najednou s letadlem třikrát hodilo,“ popsala cestující Liliya Kovernikova, která si sama při turbulencích lehce zranila krk.

„Najednou se všichni a všechno na palubě začali točit jako v pračce. Skoro nikdo neměl pásy. Nikdo nás neupozornil, že si je máme zapnout. Většina pasažérů zrovna nicnetušíc vyplňovala vstupní kartičky a chystala se na přistání,“ doplnila. Aerolinky v prohlášení po incidentu vysvětlily, že pilot letounu typu Boeing 777 ani nemohl pasažéry varovat, neboť turbulence nastala v oblasti bez oblačnosti. Piloti je tedy nečekali.

Video Při turbulenci během letu z Moskvy do Bangkoku se zranilo téměř 30 lidí. - YouTube/Anna Ledovskikh

Na palubě následně zavládla panika. Při turbulencích se zranilo 27 pasažérů; utrpěli zlomeniny, pohmožděniny a někteří i otřes mozku. „Všude byla krev, na opěrkách i na stropu, kam to některé vyhodilo,“ popsala studentka medicíny Jekatěrina, která okamžitě začala pomáhat zraněným. „Některým jsem řekla, aby se nehýbali a zůstali ležet na podlaze. Bylo nebezpečné je zvednout, protože mohli mít poraněnou páteř,“ dodala. Toto její podezření se nakonec naštěstí nepotvrdilo.

Zranění byli po přistání převezeni do nemocnice, nejméně čtyři lidé skončili ve vážném stavu na operačním sále. Mezi zraněnými je 24 Rusů a tři Thajci. Thajsko, především jeho přímořská letoviska, je oblíbenou destinací ruských turistů a aerolinky létají z Moskvy do Bangkoku dvakrát denně.

Video Při silných turbulencích na letu do Bangkoku se zranily dvě desítky pasažérů. - Instagram/Evgenia Zibrova

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

starypes ( 3. května 2017 05:52 )

Ty jsi se narodil blbý, blbec jsi a blbcem zůstaneš. O tobě složili i píseň.

olympic ( 3. května 2017 05:24 )

Otázka je, jestli to opravdu byly turbulence a ne technický stav ruského samaljotu. Rusácí lhali, lžou a lháti budou, tudíž podvodníkům nevěřím. Možná se zítra dočteme, že odstartovali jen s jedním křídlem

egyptanka ( 2. května 2017 17:29 )

Pásy mám vždy zapnuté celou cestu. Myslela jsem,že to i letušky kontrolují.

starypes ( 2. května 2017 16:22 )

Jejich problém. Měli mít zapnuté pásy, zejména děti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud