Prasklý strop a modlitby zraněných. Let do Jakarty změnily turbulence v hororovou cestu

Let do Jakarty se kvůli turbulencím změnil v horor.
Autor: ČTK - 
5. května 2016
09:14

Přes třicet lidí utrpělo zranění během středečního letu z Abú Zabí do indonéské metropole Jakarty, když jejich letadlo postihly mimořádně silné turbulence. Deset lidí muselo být po přistání převezeno do nemocnice.

Videa, která natočili cestující, ukazují, že letadlo čelilo velkým otřesům. Automaticky se také uvolnily kyslíkové masky. Aerolinky Etihad ze Spojených arabských emirátů, jejichž stroj se s turbulencemi potýkal, uvedly, že byly poničeny úložné prostory pro kabinová zavazadla nad hlavami pasažérů.

Podrobnosti o povaze zranění letecká společnost neuvedla. Známo je jen to, že do nemocnice muselo být převezeno devět cestujících a jeden člen posádky. Zbývajících více než dvacet zraněných ošetřili zdravotníci na letišti.

Zpáteční let stroje do Abú Zabí společnost Etihad zrušila. Letadlo nyní prověřují inspektoři indonéského úřadu pro bezpečnost v letecké dopravě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cilea ( 5. května 2016 10:33 )

Vážení redaktoři, je ostudné psát do veřejných tiskovin a neznat mateřský jazyk - modlitba odjakživa s "D", nikoli s "T"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud