Nevěsty dostaly k svatbě dřevěné pálky. Mají se bránit opilým mužům v Indii

Autor: nka - 
1. 5. 2017
13:40

Dřevěné pálky na obranu proti hrubiánským manželům dostaly jako svatební dar stovky indických nevěst. Mají jim sloužit ke znovunastolení pořádku v rodině v případě, že muž přijde domů opilý a začne je ohrožovat.

Pálky, které měří 40 centimetrů a jsou obvykle používané k praní prádla, zdobí nápisy jako „Proti násoskům“ a další vzkazy. 

Dárek vymyslel Gopal Bhargava, premiér středoindického státu Madhjapradéš, ve snaze upozornit na rozmáhající se domácí násilí.  Podle BBC ho totiž znepokojuje rostoucí počet žen, které čelí krutému zacházení ze strany opileckých manželů. „Stěžují si, že když se manželé opijí, stanou se z nich násilníci. Berou jim úspory a utrácejí je za alkohol,“ řekl.

Nevěsty Bhargava vyzval, aby se s manžely nejdřív snažily domluvit smířlivě. Pokud ale choť nebude chtít poslouchat, mají „argumentaci přenechat pálkám“.  „Nechci ženy podněcovat k násilí, pálku mají k sebeobraně,“ dodal.

Na indických veselkách někdy bývá pěkná divočina. Takhle svatebčan omylem postřelil ženicha:

Video Svatebčan omylem postřelil ženicha na indické veselce - YouTube

Bhargava upřesnil, že celkem pálek objednal 10 tisíc. Sedm stovek rozdal tento víkend během hromadné svatby ve městě Garhakota.

Masové svatby jsou v Indii populární mezi chudými lidmi, kteří nemají dost peněz na uspořádání vlastní oslavy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa