Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Macron odráží drby, že vztahem s o 25 let starší učitelkou skrývá homosexualitu

Autor: nka - 
8. května 2017
11:00

Velké dohady francouzských médií i veřejnosti vyvolává soukromý život Emmanuela Macrona (39). Budoucí prezident má za manželku o čtvrt století starší ženu učitelku Brigitte Trogneuxovou (64). Jenže čelí řadě výpadů, že jeho vztah slouží jako zástěrka pro vztah s mužem. Macron podobné útoky opakovaně odmítl.

Už dvě desítky let žije Emmanuel Macron se svojí bývalou učitelkou Brigitte, s níž se seznámil během studia na střední škole.

Řeči o homosexualitě se s ním kvůli netradičnímu manželství v táhnou už od doby, kdy v roce 2014 nastoupil do čela ministerstva hospodářství. Jeho partnerem, jehož prý sňatkem se starší ženou kryje, má být šéf Rádia France Mathieu Gallet (40).

Podívejte se na sestřih z prvního kola prezidentských voleb:

EMBED_OFF

Naplno spekulace propukly během prezidentské kampaně. „Dostali jsme řadu mailů, které našeho kandidáta označovaly za hanebného homosexuála. Také jsme měli mnoho telefonátů, v nichž nám kdosi sděloval, že v tisku vyjdou kompromitující fotografie,“ oznámil koncem ledna šéf Macronova volebního štábu Sylvain Fort.

Má dva snubní prsteny. Proč asi?

Klepy přiživilo i to, že Macron nosí snubní prsten na obou rukách. „Znamená snad druhý prsten druhý životní svazek?“ ptala se média.

Tehdy se Macron rozhodl vyjádřit veřejně. „Jestli se o mně v kuloárech vykládá, že vedu dvojí život s panem Galletem, tak to bude tím, že do světa unikl můj hologram, ale určitě to nejsem já,“ zažertoval a spekulace odmítl se slovy: „Oba prsteny mě pojí se stejnou ženou.“

„Kdybych byl gay, tak bych to řekl“

Později už vážněji promluvil o tom, jak podobné informace ztěžují život jemu i jeho rodině. „Říkalo se o mně, že jsem homosexuál. To je dost nepříjemná věc, když to není pravda, a navíc to vykolejí vás i vaše blízké,“ řekl deníku Le Parisien.

„Říká to mnoho o úpadku politických mravů i o plíživé homofobii, protože mi vyčítali, že jsem homosexuál, jako kdyby to byla nějaká vada,“ dodal.

Macron si postěžoval také, že podle řady lidí může muž žijící se starší ženou být jen homosexuál nebo skrytý gigolo. „Kdyby moje manželka byla o dvacet let mladší než já, nikoho by ani nenapadlo pochybovat o legitimitě našeho svazku,“ myslí si Macron. „Kdybych byl gay, tak bych to řekl a žil bych podle toho,“ zdůraznil.

Přiznal ale, že očistit se od podobných řečí je prakticky nemožné. „Stavím se k tomu s humorem, protože to je ten nejlepší způsob, jak se vyrovnat s takovými drby,“ krčí rameny Macron.

Vše o prezidentských volbách ve Francii čtěte ZDE

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud