Němci zmařili útok výbušninou. Policie zadržela tři podezřelé z příprav teroru

Autor: ČTK, kal - 
14. 4. 2017
18:20

Německá policie zadržela dva muže a ženu, které podezírá z přípravy teroristického činu. Všichni tři měli napomáhat už dříve zadrženému německému salafistovi, který plánoval útok s výbušninami proti německým bezpečnostním složkám. Informoval o tom v pátek německý portál Focus.de s odvoláním na německou prokuraturu města Celle.

Sedmadvacetiletý Afghánec, stejně starý Turek a pětadvacetiletá Němka byli zadrženi ve čtvrtek večer speciálními jednotkami v Kolíně nad Rýnem, městě Bünde a Hildesheimu.

Všichni tři jsou podezřelí, že měli pomáhat s plánováním útoku výbušninami mladému salafistovi ze Severního Porýní-Vestfálska Saschovi L. Ten byl zadrženu už letos v únoru.

Sascha L. podle policie plánoval útok výbušninami na německou policii a armádu. Tento muž je policii dobře známý, už dříve byl aktivní v neonacistickém hnutí. Posléze konvertoval k islámu, začal vyznávat radikální islamismus a stal se džihádistou.

Video Vteřiny před tragédií: Tak vjel kamion do vánočních trhů v Berlíně. - Reuters/ Blesk/ SPRT50_63-Deadly_dust
720p 480p 360p 240p

Útoku kamionem na vánoční trhy v Berlíně policie zamezit nedokázala. Připomeňte si hrůzu, při které zemřela i Češka Naďa Čižmár.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa