Střelba v Egyptě, sedm mrtvých. Policie zmařila další útok na křesťany
Egyptští policisté v přestřelce zabili sedm lidí, kteří byli zřejmě členy Islámského státu. Policie je zastihla při schůzce, na níž se podle ministerstva vnitra připravoval další útok na egyptské křesťany, informovala agentura Reuters. Při dvou atentátech na koptské kostely, spáchaných radikály v neděli, zahynulo přes 40 osob.
Před pondělní přestřelkou v jihoegyptském Asijútu vláda schválila tříměsíční výjimečný stav, který má bezpečnostním složkám umožnit rychlejší zásahy proti podezřelým.
V Asijútu je podle Reuters početná křesťanská komunita. Skupina, která se v pondělí sešla k plánování útoku, začala střílet do policistů, kteří se k ní přiblížili. Ministerstvo vnitra oznámilo, že se na místě našly zbraně, munice a publikace Islámského státu.
Při dvou atentátech v Asijútu zemřelo přes 40 lidí. Podívejte se, jak to na místě vypadalo.
Koptové v Egyptě žijí od doby, kdy mu vládl Řím. Tvoří asi desetinu z více než 90 milionů obyvatel a stěžují si na pronásledování ze strany většinových muslimů a na nedostatečnou ochranu od státu.
Super zprávy pro české turisty ,.,.Zas budou mít Egypt o něco levnější