Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 9°C

Hotel v Hamburku odmítl ubytovat Trumpa. Během summitu musí bydlet jinde

Autor: ČTK, base - 
10. dubna 2017
16:00

Hotel Four Seasons v Hamburku odmítl ubytovat amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se v červenci ve městě zúčastní summitu G20. Informoval o tom v pondělí server Spiegel Online. V hotelu přitom v prosinci přenocoval bývalý americký ministr zahraničí John Kerry. Trumpův tým prý nyní zvažuje ubytování v Berlíně.

Mluvčí hamburského hotelu nechtěla informaci komentovat. Summit je pro místní hotelnictví velkou příležitostí, poptáváno bude zhruba 9 000 pokojů, z nichž mnohé jsou již zarezervovány.

Trumpovi spolupracovníci nyní podle serveru přemýšlejí o využití hotelu Adlon v centru Berlína. Ten ale zatím žádný dotaz z Washingtonu neobdržel, tvrdí Spiegel. Americký prezident by mohl být z hlavního města do Hamburku přepravován letecky. Vrcholná schůzka představitelů skupiny velkých ekonomik G20 se v Hamburku koná 7. a 8. července.

Ubytování amerického prezidenta a státníků je spojeno s rozsáhlými bezpečnostními opatřeními. Spiegel uvedl, že policie upřednostňuje, aby všichni účastníci summitu bydleli v centru Hamburku. Strážci zákona zároveň chtějí centrum města uzavřít pro demonstranty. 

VIDEO: Podívejte se, jak Donald Trump nechal bombardovat Sýrii:

Video Trump poslal odvetu za utrpení dětí: USA bombardovaly Sýrii. - Reuters/Klára Brunclíková/Hudební banka

tomik007 ( 10. dubna 2017 17:03 )

ZNAMA FINTA - tutove chteji aby si Donald ten hotel koupil

Zobrazit celou diskusi
Další videa