Ušetříme za letenky? Elektroletadla mají přinést revoluci

Autor: mah - 
8. 4. 2017
17:02

Obři leteckého průmyslu Boeing a JetBlue v týdnu oznámili vstup do společnosti Zunum Aero. Nepříliš známá společnost pracuje na novém pohonu pro letadla. Její stroje by měly používat palivo „jenom, když budou muset“. Cestující se tak mohou těšit na levnější lety. 

Zunum Aero chce první hybridní elektrické letadlo představit kolem roku 2020. Tvrdí, že její řešení by mohlo radikálně snížit dobu cestování na vytížených trasách. V důsledku toho by pak klesly i ceny letenek.

Podle zakladatele společnosti Ashishe Kumara se dnes téměř veškerá letecká doprava soustředí na dvě procenta letišť. To vytvořilo velkou mezeru v regionálním cestování, kterou by právě změny jeho společnosti chtěly zacelit.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

Boeing je svými inovacemi známý, za nejmodernější letadlo je považován jeho model 787, který se už objevil i v Praze:

Video Nejmodernější letadlo současnosti přistálo v praze - Tereza Hodíliková

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

flesch2z ( 8. dubna 2017 19:08 )

Tak to bude mrtvol min. jednou tolik.

kuromrd ( 8. dubna 2017 18:32 )

ty blbý z*m*rdi neumí vyrobit baterku do mobilu co by vydržela celý den a chtěj mít letadlo na eletriku???to je teda zas pí č ovina

Zobrazit celou diskusi
Další videa