Zmrzlináři shodně zdražili cenu kopečku. Kartel už šetří antimonopolní úřad

Autor: ČTK, vei - 
29. března 2017
07:15

Nezvyklému případu se v těchto dnech věnuje antimonopolní úřad v Bádensku-Württembersku na jihozápadě Německa. Přezkoumává totiž ceny kopečku zmrzliny ve městě Tübingen. Prodejci tu jsou v podezření, že uzavřeli kartelovou dohodu. O případu v úterý informovalo zemské ministerstvo hospodářství v Bádensku-Württembersku.

Tři zmrzlinárny najednou zvýšily cenu jednoho kopečku z 1,2 eura, což je asi 32 korun, na 1,5 eura – tedy 41 korun, což neušlo zdejšímu listu Schwäbischer Tagblatt. Dva z provozovatelů zmrzlináren se mu přiznali, že se na zvýšení ceny dohodli.

Situací se nyní začalo zabývat zdejší ministerstvo hospodářství, které vykonává i funkci zemského antimonopolního úřadu. Nejprve jeho úředníci vyslechnou provozovatele, aby zjistili pravý stav věci, a poté případně rozhodnou o dalších opatřeních, včetně možných pokut.

Z čeho všeho se dá udělat zmrzlina? Podívejte se a dostanete chuť. 

Video Jak poznat, že je zmrzlina z kvalitních surovin a ne plná chemie - Adam Balažovič

Na vysoké ceny zmrzliny si už o víkendu na Facebooku stěžoval primátor Tübingenu Boris Palmer. „Výhoda našich zmrzlináren je, že je provozují Italové. Dělají nejlepší zmrzlinu. Nevýhoda našich zmrzlináren je, že je provozují Italové. Zřejmě neznají německé právo hospodářské soutěže,“ napsal na svůj účet starosta.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 29. března 2017 15:12 )

V Cezku by Kartel musel zaplatit vypalne

alIahakbar ( 29. března 2017 10:05 )

Ať si tu předraženou zmrzlou vodu strčí do pr*dele.

panda82 ( 29. března 2017 09:18 )

No ať si zdražují, přece mně nenutí, že si ji musím koupit, beztak to ještě ředí

alexdada ( 29. března 2017 09:12 )

Kopečkovú zmrzlinu už dávno nejím... Sem-tam. 20 Kč za mini-kopeček..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud