Redaktor CNN snědl před kamerou lidský mozek. „Strašlivé,“ zuří hinduisté

Autor: Mii - 
10. 3. 2017
17:26

„Chcete vědět, jak chutná mozek mrtvého chlapa? Jako uhlí. Byl hrozně spálený!“ přesně těmito slovy komentuje moderátor a redaktor CNN Reza Aslan svůj kanibalistický zážitek, který podstoupil v rámci natáčení pořadu Believer. Čin okamžitě vyvolal silnou kritiku a výzvy k bojkotu CNN. Televize problém nevidí. 

Aslan se v pořadu Believer setkal s kmenem Aghori, kočovnou sektou, jež putuje po Indii. Aghori uctívá hinduistického boha Šivu, odmítá celou řadu „klasických“ hinduistických praktik a pořádá neobvyklé ceremoniály, včetně kanibalismu.

Aslan se rozhodl všechny podivné praktiky vyzkoušet, a tak se napil z lebky člověka a snědl kus uvařeného lidského mozku. O svém zážitku následně napsal komentář na Facebook. Nad činem se v něm nepozastavuje – naopak nadšeně přemýšlí, k čemu by chuť mozku přirovnal.

Útok na hinduismus

Veřejnost se ale pozastavila. Program podle kritiků hinduismus jako celek výrazně misinterpretuje. „Když si vezmeme, ke kolika nenávistným útokům vůči lidem z Indie v Americe dochází, nechápeme, proč někdo třetí největší náboženství světa ukazuje jako kanibalistické,“ okomentovala pořad Americká komise pro indickou politickou akci.

Podobný názor má profesor mediálních studií Kalifornské univerzity Vamsee Juluri. Podle něj je podobné vysílání rasistické. „Je naprosto neuvěřitelné, že v současné době strachu a nejistoty si CNN dovolí ukazovat groteskní obrázky vousatých mužů a jejich morbidního a krutého náboženství,“ řekl profesor pro Huffington Post.

Americká kongresmanka Tulsi Gabbard pořad označila na senzacechtivý a absurdní. „Nejen že CNN nesmírně bulvárně poukázala na kočovné kmeny a vystavila je pozornosti jako v zoo, ale ještě podpořila stereotypy a lži o karmě a reinkarnaci, se kterými hinduisté bojují celá staletí.

CNN: Sledovanost je skvělá

Televize CNN se rozhodla k problému vyjádřit tiskovou zprávou. Uvedla v ní, že na to, že je pořad nový, má skvělou sledovanost a patří mezi hlavní taháky pro věkovou skupinu mezi 18 a 34 lety. Pojídání mozku nevidí jako problém.

Aslan, jenž je autorem tři knih o náboženství, se odmítl omluvit. Na Twitteru sdílel vyjádření producenta pořadu Bena Selkowa, který lidi vyzval, aby se zklidnili, a na Facebooku problém opakovaně zlehčoval.

Mezitím hinduistický podnikatel Shalabh Kumar prostřednictvím listu Press Trust of India vyzval všechny hinduisty k bojkotu CNN.

Kanibalismus se občas objeví i mimo zvláštní sekty. V Brazílii vězni zabili a snědli své rivaly:

Video Vězni v Brazílii zabili a snědli své rivaly. - YouTube/Kabecao Okd
360p 240p

Doporučujeme
sheba ( 11. března 2017 09:16 )

Lidi se chovají hůř jak zvěř

andorea ( 10. března 2017 18:59 )

Prase.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa