Úterý 7. prosince 2021
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno, sněžení 1°C

Viagra jen pro ženaté muže a s povolením manželky? Návrh zákona svazuje sex s biblí

Autor: Mii - 
26. února 2017
23:15

Americká politička navrhla zákon, který požaduje, aby doktoři viagru předepisovali jen mužům, kteří jsou ženatí a kterým to povolila jejich manželka. Chce tak poukázat na absurdnost navrhovaných zákonů proti potratům.

Zákon by se týkal státu Kentucky. Muži by zde museli před tím, než jim budou předepsány medikamenty na léčbu erektilní dysfunkce, dvakrát navštívit lékaře. Navíc být ženatí a přinést dopis, ve kterém by jejich manželka léky stvrzovala.

Muži by také museli s rukou na bibli odpřísáhnout, že „použijí předepsaný lék na léčbu erektilní dysfunkce jen během sexuálního styku se svojí současnou chotí“.

Autorem zákona je demokratická politička Mary Lou Marzianová. „Mým cílem je ukázat, jak je od politiků nesmírně neslušné a směšné strkat nos do soukromých a osobních medicínských rozhodnutí,“ sdělila politička.

Potraty rozdělují Ameriku

Návrh přichází několik dní poté, co republikánský guvernér Kentucky Matt Bevin podepsal zákon, který ženám přikazuje, aby 24 hodin před potratem navštívily lékaře a o zákroku si s ním promluvily.

Bevin také jedná o zákonu, podle kterého by se ženy musely před procedurou povinně podívat na obrázek fetusu a chvíli poslouchaly tlukot jeho srdce. Limit, kdy žena může podstoupit potrat, byl navíc snížen na 20 týdnů. Nepočítají se do toho případy, kdy je žena v ohrožení života.

Marzianová, jež se staví na stranu potratů, o nových zákonech řekla: „Vážně chceme, aby nám banda úředníků rozhodovala o našich soukromých a osobních medicínských rozhodnutích?“

Politička však nepředpokládá, že se její „protizákon“ dostane daleko, jak sdělila místnímu deníku Louisville Courier-Journal. Tvrdí však, že bylo třeba zákon vytvořit a poukázat tak na to, jak je absurdní, aby politici ženám říkali, co můžou a nesmí dělat se svými těly.

Plánuje také navrhnout zákon, který by potenciálním nákupčím zbraní nakazoval, aby 24 hodin před nákupem zbraně absolvovali odborné poradenství. „Jen se snažím zajistit, že se naše vláda stará o naše zdraví,“ řekla Marzianová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa