Šestnáctiletou Dánku obvinili z plánování teroru. Chystala explozi škol

Autor: jer - 
11. února 2017
19:51

Šestnáctiletá žena z Dánska má co vysvětlovat. Je totiž obviněna z plánování teroristického útoku. O případu informovala lokální média s odvoláním na státní zastupitelství.

Nejmenovaná slečna, konvertitka dánského původu z vesnice Kundby, byla zatčena v lednu 2016 za držení výbušnin. Od té doby je ve vazbě. Obžaloba ženu viní z přípravy teroristického útoku, za což jí dánský soud může uložit minimálně 4 roky vězení.

Obviněná k přípravě bomb využila TATP (peroxidy acetonu). Údajně při výslechu za své cíle označila školy na západě Copenhagenu a židovskou školu v Kodani. Policie jí zatčením plány překazila. Soudní proces by měl začít 7. dubna v Holbaeku, severozápadně od dánské metropole.

Původně byl mezi podezřelými také 25letý muž, kterého vyšetřovatelé považovali za komplice. Obvinění proti němu byla stažena. Obhájce zadrženého muže Michael Juul Eriksen řekl v rozhovoru pro agenturu AP, že jeho klient, který měl údajně strávit nějaký čas v Sýrii, by měl být brzy propuštěn z vazby. Neexistuje prý totiž žádný důkaz jeho účasti na přípravě teroristického útoku.

mart33 ( 12. února 2017 04:50 )

92,7% muslimů ve Fr volí socany a ten zbytek volí Zelené. To jen abychom věděli kdo profituje v nové EU.

osel ( 11. února 2017 23:02 )

Ted je otazka zda je to takova Danka, jako Romka Češkou....

Jakk ( 11. února 2017 22:10 )

Dánka v pytli neboli burce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud