Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť 7°C

Žena podceňovala opalovací krém: Podívejte se, jak dopadla

Autor: aba - 
22. ledna 2017
19:47

Margaret Murphy (45) milovala opalování. Žila deset let na řeckém ostrově Kréta, a tak si sluníčka užívala tolik, kolik jen chtěla. Byla jednou z těch, kteří si myslí, že pokud už jsou krásně opálení, sluníčko je nespálí a opalovací krém nepotřebují. To se ale spletla.

Ještě než se Margaret přestěhovala do Řecka, žila ve svém rodném Dublinu, kde kvůli opálení chodila pravidelně do solárka. Pak začala žít na Krétě a opalovala se vždycky, když mohla. Podle vlastních slov však ochraně před negativním působením sluníčka nikdy moc nedala. „Říkala jsem si, že když už jsem hnědá, mazat se přece nemusím,“ vzpomíná Margaret.

To se jí ale vymstilo. Na čele se ji objevili malé puchýřky, části stroupkovité suché kůže. Až po několika letech našla odborníka, který její nemoc diagnostikoval jako předrakovinové bujení. Jednalo se o buňky na obličeji, ze kterých by se potencionálně mohla vyvinout rakovina, pokud by je nijak neléčila.

Margaret teď podstupuje třicetidenní léčbu. aždý den se maže speciálním krémem, který má rakovinové buňky na jejím obličeji zahubit, bohužel si však mezi zdravími a špatnými buňkami nevybírá. „Moje kůže je napjatá, vysloveně to nebolí, ale spíš pálí a štípe a nemůžu skoro otevřít pusu, zívnou nebo se usmát. I jíst je náročné,“ říká o průběhy léčby Margaret. Na speciálně zřízené facebookové stránce Mag´s Murphys Journey pečlivě dokumentuje každý den a změny, jaké léčba v jejím obličeji vyvolává. Podle vlastních slov to dělá proto, aby tak informovala co nejvíc lidí a všichni se mohli poučit z jejích chyb.

kravanebeska ( 22. ledna 2017 21:36 )

 "Na čele se ji objevili malé puchýřky" a "zdravimi", jste tam v redakci vsichni v poradku? Na absolventy treti tridy pomocne skoly je to dostacujici, ale na nekoho, kdo pise verejne a dovoli si za to brat penize... Zkuste to pred odeslanim dat zkontrolovat nejakemu tretakovi.

flesch2z ( 22. ledna 2017 21:01 )

To chce zakázat všechny krémy a hlavně dětské, tak šup šup, ať to stihneme do voleb.

Zobrazit celou diskusi
Další videa