„Veliteli, padáme,“ křičel prý pilot. Zemřeli Alexandrovci kvůli klapkám?

Autor: ČTK, tmp - 
27. 12. 2016
21:17

Za nedělním zřícením ruského vojenského letadla do Černého moře je možná závada vztlakových klapek. V úterý o tom informoval ruský portál Life.ru, který se odvolává na analýzu záznamníku hovorů z kokpitu. Agentura AP uvedla, že tuto informaci nebylo možné prozatím ověřit, ale že zmíněný portál je znám svými dobrými vztahy s ruskými bezpečnostními úřady.

„Veliteli, padáme,“ citoval Life.ru výkřik jednoho z pilotů. Krátce předtím ohlásil problém se vztlakovými klapkami.

O potížích s klapkami informovala také agentura Interfax, podle které zařízení nepracovalo synchronně, což vedlo ke ztrátě rychlosti a poklesu vztlaku pod křídlem. Interfax rovněž uvedl, že předběžná analýza letového záznamníku ukazuje na chybu pilota.

Vztlakové klapky jsou pohyblivým mechanismem na křídlech letounů, který zajišťuje zvýšení vztlaku tak, aby při startu či přistání mohl stroj letět při nižší rychlosti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

prdlafka ( 28. prosince 2016 11:13 )

už zas tě máma donutila abys jí po ránu lízal tu její smradlavou díru ty kašpárku

tgbg ( 28. prosince 2016 10:18 )

Rusko je jeden velký podvod a jedna velká lež. Alexandrovci byli vojáci a žoldáci v rukou ruských imperialistů a nacistů.

kupredu-leva ( 28. prosince 2016 09:42 )

Nikoliv, ale jako Zeman pro Putina!

kupredu-leva ( 28. prosince 2016 09:10 )

My zloději stojíme pevně za svým soudruhem prezidentem a vždy volíme jedině ČSSD, protože ta jediná drží nad námi, zloději, ochrannou ruku. Čest práci! A jsme hrdí na svého soudruha prezidenta, který dokázal tak krásně rozeštvat celý národ! Klause zvou v cizině na přednášky, Zemana na panáka.

zarazenyprd ( 28. prosince 2016 09:07 )

To je něco jiného. Zde zmíněná "pitotka" má být Pitotova trubice. Většinou vypadá jako tyč trčící vpřed z křídla, laici ji často považují za kulomet. Jsou v ní otvory pro snímání rychlosti letu a tlaku vzduchu. To, co zmiňuje krakonoš500 nebyly pitotky a nebyly zamrzlé, ale přelepené lepící páskou od údržbáře.

Zobrazit celou diskusi
Další videa