V Amazonu stávkují a potrvá to až do Štědrého dne. V Německu to není poprvé

Autor: uni, ČTK - 
21. prosince 2016
13:10

Zaměstnanci amerického internetového obchodu Amazon v Německu opět stávkují kvůli vleklému sporu ohledně mezd a pracovních podmínek. Už v pondělí přerušili práci zaměstnanci distribučního střediska Amazonu v německém městě Koblenc. Ve středu vyzval odborový svaz Verdi, aby se ke stávce připojili pracovníci dalších tří středisek. Protest by měl trvat až do 24. prosince.

Odborový svaz Verdi podle své mluvčí předpokládá, že v každém z těchto středisek bude stávkovat několik stovek pracovníků. Amazon má v Německu celkově devět distribučních středisek, ve kterých působí 11 tisíc stálých zaměstnanců a tisíce sezonních pracovníků, píše agentura Reuters.

Stefanie Nutzenbergerová z vedení svazu Verdi uvedla, že stávka by mohla Amazonu způsobit výpadky v dodávkách a zvýšit náklady. Amazon však slibuje, že zboží zákazníkům doručí ve slibovaných termínech. „Vánoční dárky dorazí včas,“ prohlásil mluvčí firmy.

Verdi opakovaně organizuje stávky v distribučních centrech Amazonu od května 2013. Odboráři požadují, aby Amazon zvýšil mzdy v distribučních centrech v souladu s kolektivními smlouvami pro odvětví zásilkového obchodu a maloobchodu v Německu. Stěžují si také na extrémní tlak na pracovní výkon, na porušování pracovních podmínek a na mimořádně vysoký podíl smluv na dobu určitou.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. V Dobrovízi u Prahy loni otevřel své první distribuční centrum v České republice. Podívejte se:

1912 ( 21. prosince 2016 17:26 )

 vždyt jsem psala že tu otročinu tu v4esku budou dělat jen hlupáci za tu almužnu však ti nemci si nenewchají libit nic !!

escobar2011 ( 21. prosince 2016 13:46 )

A to tam v tom Německu mají nejméně 3-4 x větší platy jak tady v ČR... a stávkují. Holt ... v kolonii Böhmen und Mähren to už asi lepší nebude. Deutsche Bank vydala ČNB jasné pokyny (intervence).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud