Polský řidič kamionu byl při masakru v Berlíně naživu. Bojoval s útočníkem

Autor: ČTK, abo - 
21. prosince 2016
08:55

Polský řidič kamionu zemřel až po masakru na berlínském vánočním trhu. S odvoláním na výsledky pitvy o tom dnes informoval deník Bild. Předtím se v kabině řidiče strhl zápas, při němž polský řidič dost možná zabránil ještě větší katastrofě. Při pondělním útoku na vánoční trh v centru Berlína zemřelo 12 lidí a další desítky utrpěly těžká zranění.

 

Nejčtenější německý deník uvedl, že sedmatřicetiletý Polák Lukasz U. byl malorážní zbraní zastřelen, až když se kamion po průjezdu částí vánočního trhu zastavil. Dosud se spekulovalo, že zemřel dříve, možná již v momentě, kdy pachatel kamion zcizil.

Na těle polského řidiče se našly také rány nožem, z čehož vyšetřovatelé usuzují, že v kabině kamionu se zápasilo. Podle Bildu je možné, že Lukasz U. sedící na místě spolujezdce v poslední chvíli stočil volant nákladního vozu, aby na trhu nepřejel ještě více lidí. Kamion trhem neprojel přímo, ale po 60 až 80 metrech skončil na silnici vedoucí po jeho okraji.

Video 3D animace ukazuje, jak proběhl teror na vánočním trhu v Berlíně. - Blesk TV

VŠE O ÚTOKU V BERLÍNĚ ČTĚTE ZDE

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

konimrd ( 21. prosince 2016 19:48 )

hlavně že nás všechny chce Brusel odzbrojit, kdyby Polák měl mašinkvér, mohl se účinně bránit, takhle byl popraven jako zločinec

dzambulka007 ( 21. prosince 2016 18:34 )

A zkurvené sestře také.

tomik007 ( 21. prosince 2016 17:53 )

Jak by mohl ten zivy Polak sedet vedle ridiciho teroristy? Redaktor asi postrada i maly mozek.

balika ( 21. prosince 2016 16:20 )

Přesně tak

Hunt ( 21. prosince 2016 14:03 )

carmin:Už ve škole jsi uměl hov.no a tak ty prase bolševické táhni do Ruska!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud