Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Žralok se prorval k potápěči do klece, pak se všude objevila krev

Autor: shp, štš - 
15. října 2016
14:56

Potápění u mexického ostrova Guadeloupe se změnilo v hotový horor. Obří a pořádně rozzuřený žralok bílý tu prolomil ocelové mříže klece a prodral se k potápěči Mingu Čchanovi, který byl uvnitř! Pak se z klece začala valit krev.

Děsivou scénu natočil americký turista, jehož video zhlédlo na YouTube během pouhých dvou dnů na 10 milionů lidí! A jsou to záběry, při nichž se tají dech.

Žralok na nich slupne návnadu v podobě kusu tuňáka a záhy narazí do klece s potápěčem takovou silou, že prorazí její ocelové mříže a sám sebe tak uvnitř uvězní.

Několik vteřin je vidět jen vířící se hladina a vypadá to, že s mužem v kleci je amen. Po chvíli se žralok z pasti vymaní horním otvorem a má zkrvavené žábry, které si poranil při snaze uniknout.

Bože, on ho zabil!

Bože, on ho zabil,“ křičí zoufalí přihlížející. Záhy však potápěč vylézá z klece a posunky dává najevo, že je v pořádku! „Žralok může plavat pouze vpřed a ve chvíli, kdy zaútočí na kořist a sevře ji do čelistí, není schopen nic vidět.

Poté, co chytil návnadu, tak omylem vrazil do klece, a protože se zasekl a nedokázal odplavat, ve zmatku prorazil mříže,“ vysvětlil expert Samuel Gruber.

Mužem v kleci byl zkušený potápěč Ming Čchan. „Neměl jsem ani čas se leknout. Nějak se mi povedlo dostat z mříže spodním otvorem,“ vypověděl.

Pod ním pluli další dva žraloci

Ale pode mnou pluli další dva žraloci. Chytl jsem se mříží a modlil se, ať to skončí. Po chvilce jsem se podíval nad sebe a viděl, že v kleci už je klid,“ dodal.

Muž nakonec vyvázl bez jediného škrábnutí. „Až když jsem vylezl, došlo mi, že jsem mohl zemřít. Srdce se mi rozbušilo jako nikdy,“ uzavřel.

europa ( 16. října 2016 07:28 )

Proč ty žraloky otravují? Potapěč říká, že mohl zemřít, ale on tam vlezl dobrovolně, kdežto žralok mohl zemřít kvůli lidské blbosti.

naidka ( 15. října 2016 17:27 )

Jestli si potápěč zaplatil za adrenalinový zážitek "potápění se se žraloky", tak by měl ještě připlatit, protože tolik adrenalinu ještě nezažil.

lazaretka ( 15. října 2016 17:18 )

„Až když jsem vylezl, došlo mi, že jsem mohl zemřít. Srdce se mi rozbušilo jako nikdy,“ uzavřel - tak tam příště nelez !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa