Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dítě se narodilo s dvěma hlavami: Dva dny po porodu zemřelo

Autor: lm - 
5. října 2016
16:13

V severoindickém Rádžasthánu se narodilo dvouhlavé miminko. Podle lékařů to je zázrak! Bohužel siamská dvojčata 32 hodin po porodu zemřela. Rodiče si je totiž z nemocnice odnesli domů.

Chlapce s dvěma hlavami indičtí lékaři označili za zázrak. Siamská dvojčata se narodila dvacetileté matce v pondělí v Rádžasthánu na severu Indie. Po porodu vážila 2,5 kilo a byla prý poměrně zdravá.

„Bylo to první dítě daného páru, proto nejspíš během těhotenství nechodili k lékaři. Matka dítě donosila a po operaci byla v pořádku, dvojčata měla problém s dýcháním,“ sdělil pediatr Jaiprakash Narayan.

Lékaři se rozhodovali, zda novorozence operovat, ale nakonec usoudili, že by to bylo příliš komplikované. „Bylo to téměř nemožné. Sice měl každý svůj set orgánů, ale jen jedno tělo s jedním párem rukou a nohou. Takové děti nemůžete oddělit,“ vysvětlil lékař.

Po porodu byla dvojčata umístěna na jednotku intenzivní péče. Rodiče se ale rozhodli, že si je chtějí vzít domů. Bohužel 32 hodin po porodu siamská dvojčata zemřela.

lobotom ( 5. října 2016 20:17 )

Žádný zázrak, pouhá statistika a genetika. Vzhledem k extrémnímu přemnožení lidí jsou takové případy očekávatelné.

Zobrazit celou diskusi