FBI zničila důkazy proti Clintonové, zuří republikáni. Kauza s e-maily neutichá

Autor: Alexandr Božilov - 
5. 10. 2016
17:15

Federální úřad pro vyšetřování – známý spíše pod zkratkou FBI – odsouhlasil zničení laptopů dvou bývalých vysoce postavených asistentů Hillary Clintonové. Jednalo se o součást dohody o imunitě, která byla nabídnuta některým spolupracovníkům Clintonové během vyšetřování kauzy e-mailů. Dohoda měla také obsahovat slib, že vyšetřovatelé nebudou pátrat po dokumentech vzniklých po 31. lednu 2015. Podle televizní stanice Fox News to vyplývá z dopisu, který adresoval republikánský předseda Výboru pro spravedlnost Bob Goodlatte americké ministryni spravedlnosti Lorettě Lynchové.

Goodlatte v dopise údajně tvrdí, že FBI slíbila po prozkoumání zničit laptopy Cheryl Millsové, bývalé šéfky štábu Hillary Clintonové, a Heather Samuelsonové – zástupkyně Millsové. Obsah počítačů přitom mohl v budoucnu posloužit jako důkazní materiál při případném vyšetřování nebo soudním procesu.

Předsedu Výboru pro spravedlnost zajímá především to, proč FBI a Ministerstvo spravedlnosti přistoupilo na vyjednávání, když se počítače mohly jednoduše zabavit.

Goodlatte se také ptá, proč se pátrání omezilo pouze na dokumenty vzniklé před 31. lednem 2015. Tím se podle Goodlattea rapidně snížily šance k nalezení stop ukazujících na zatajování důkazů nebo bránění spravedlnosti v souvislosti  s vyšetřováním Hillary Clintonové.

Clintonová při jednom ze svých proslovů na konci záříClintonová při jednom ze svých proslovů na konci září | 

Clintonová čelila vyšetřování, protože používala na postu ministryně zahraničí svůj soukromý e-mail i pro pracovní účely. Přes něj tak zřejmě putovala celá řada tajných informací, přestože podle vládních nařízení lze podobnou poštu rozesílat jen přes bezpečnostně zajištěné kanály. FBI nakonec trestní stíhání prezidentské kandidátky nedoporučila.

Doporučujeme
zdenekk_informatik ( 5. října 2016 19:03 )

zada ( 5. října 2016 18:58 )

Začínáš mě Hill připomínat Merkel.... nějak jste si podobný , obě baby, obě nepříjemný..... Já bych tě Hill, za přezidentku nechtěl ani kdyby k tobě dávali milion......

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa