Nový cíl krvavého teroru ISIS v Sýrii. Lidé umírali i v Asadově městě

Autor: ab - 
3. 10. 2016
18:05

Po krátkém klidu zbraní je občanská válka v Sýrii opět v plném proudu. Země se zmítá v krvavém násilí. Sebevražední atentátníci útočili ve městě Hamá. V bombardovaném Aleppu zůstala pro čtvrt milionu lidí jediná nemocnice.

Sebevražedné atentáty v Hamá zasáhly hlavní náměstí v centru města. Druhý útok následoval na stejném místě 15 minut po prvním. Britská lidskoprávní organizace působící v Sýrii podle internetové verze deníku The Washington Post uvedla, že exploze zabily dva lidi a 14 dalších zranily. K útoku se prostřednictvím agentury Amaq přihlásil Islámský stát.

Sebevražedné útoky v Hamá jsou poměrně vzácné. Čtvrté největší město Sýrie, které je plně pod kontrolou Asadových sil, je brutální občanské války relativně ušetřeno.

Humanitární katastrofa v Aleppu

Atentát v Hamá se odehrál po krvavém víkendu, který poznamenaly především tvrdé boje o klíčové město Aleppo, jehož část stále ovládají protivládní rebelové. Postupující syrské armádě a jejím spojencům vydatně pomáhá ruské letectvo. To několika bombardéry posílilo svou leteckou základnu v Sýrii a pokračuje ve vzdušných útocích na povstalecké pozice. Během intenzivního bombardování Aleppa byla hned dvakrát zasažena také klíčová nemocnice známá jako M10. Náletům neunikla ani super odolná nemocnice postavená v jeskyni za městem. Situace ve městě je kritická. Ze čtyř nemocnic nyní funguje pouze jediná.

Video Boje v Aleppu - Reuters

Američané v souvislosti s údery na Aleppo pohrozili ukončením rozhovorů s Ruskem ohledně řešení krize v Sýrii. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov reagoval prohlášením, že Moskva je připravena zvážit další možnosti, jak normalizovat situaci v Aleppu.

Zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Steffan de Mistura dnes informoval, že probíhá jednání mezi zástupci Ruska a USA. Dodal také, že prioritou by měla být humanitární stránka věci. Podle Světové zdravotnické organizace zemřelo za necelé dva týdny bojů o Aleppo přes 330 lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 4. října 2016 05:38 )

že jste nepsali o všech zrůdných útocích co prováděli zločinci Us ve všech státech co okupují ti zločinci USa vyhnali ze svých zemí a podporovali invazi do eU ano ne jednou tu psala že mají zájem zničit Europu zločinci Us a to bez bojú ale vyslanci teroristů co vycvičovali !

Zobrazit celou diskusi
Další videa