Lovec migrantů má armádu fanoušků: Kupuje si auta za miliony, ISIS mu slibuje smrt!

Autor: msy - 
1. 9. 2016
11:58

Bývalý wrestlingový zápasník Dinko Valev budí strach. Nejvíce ale u uprchlíků. Specializuje se totiž na lovy migrantů, které točí na kameru a publikuje na internetu. Uprchlíky pak předává policii. V posledním videu se Dinko chlubí svým novým sporťákem, který si díky popularitě mohl pořídit. A Islámský stát mu za to vyhrožuje smrtí.

Samozvaný lovec má na svou hlavu vypsanou pořádnou odměnu. Islámský stát slibuje více jak milion korun tomu, kdo ho odstraní. Dinko si s tím ale hlavu neláme. Místo toho si za peníze z videí a „slávy“ koupil nadupaný Mercedes S-Class a ještě o tom natočil video.

V něm děkuje všem, kteří ho podporují a mají ho za hrdinu. A že jich je dost. Valev se proslavil videi, kde honí a chytá migranty, kteří utekli do Bulharska přes Turecko z válkou zmítané Sýrie, a řada lidí to obdivuje.

To mu nepřineslo ale pouze armádu fanoušků, padl také do hledáčku extremistů z takzvaného Islámského státu, kteří nabídli odměnu 50 000 dolarů (přes jeden milion korun) tomu, kdo lovce zabije.

Za hrdinu ho fanoušci mají od té doby, co postnul na sociální sítě videa, kde společně s několika svými ozbrojenými přáteli prohání migranty po lese. Videa ukazují ženy a děti, které musí ležet na břiše na zemi a mají ruce za zády.

V jednom z videí je slyšet výkřik: „Vraťte se zpátky do Turecka, Bulharsko není pro vás!“ Valev obhajuje svoje kroky jako službu veřejnosti, když chytil více jak 30 000 migrantů v roce 2015 a předal je do rukou policie.

Díky svojí popularitě dostal dokonce nabídku vystoupit v bulharské verzi soutěže Big Brother a získat více jak 2 000 000 korun pouze za účast v soutěži.

A najednou se objeví v autě za 2 miliony a děkuje fanouškům, že mu takový luxus umožnili. Řekl: „Děkuji bohu za tu možnost auto koupit, doufám, že budu jezdit bez nehod.“ Pak dodal: „Fanoušci musí být, bez nich je člověk nic, miluji vás, protože bez vás by to nešlo.“

Svoje hony na migranty, které pronásleduje v armádních vozidlech nebo i na koni, prohlásil za sport. „Popsal bych to jako sportovní aktivitu a sportovci přeci nejsou násilníci. Musím chránit Bulhary.“

Jeho činy odsuzují skupiny za lidské práva, které ho obviňují z toho, že rozviřuje strach z imigrace. Bulharská vláda se k tomu otáčí zády. Valev byl i zatčen, ale bulharský předseda vlády Boyko Borissov práci „civilní stráže“ pochválil.

Avšak výbor pro lidská práva v Helsinkách, který má na starost dodržování lidských práv v různých zemích, včetně Bulharska, požaduje, aby s celou situací autority v Bulharsku něco dělaly. Valevovo jednání je podle nich protiprávní a on sám je zločinec.

Lovec navíc údajně přiznal, že sem tam někoho zraní. A podle svědků vyhrožuje uprchlíkům často smrtí. Opakovaně se o nich vyjadřuje hanlivě a je jasné, že svoje plány hodlá ještě rozšířit a zvětšit skupiny chytačů.

Dokonce by chtěl po státu, aby mu za jeho službu platil a dával peníze za každého chyceného uprchlíka. Nejenže šíří strach a nabádá lidi k tomu, aby se k uprchlíkům chovali s odporem a nenávistí, navíc ještě chce, aby ho lidé i vláda podporovali.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

tvujosudzmrde ( 1. září 2016 16:41 )

Šikovný to chlapec,jen by je mohl rovnou střílet!!!

tomik007 ( 1. září 2016 16:16 )

ANO - az jich pochyta dost, tak zdrhne do nemecka

diskutujici ( 1. září 2016 16:12 )

Drzim pesti a fandim

pavel981 ( 1. září 2016 16:11 )

Nesmírně užitečná služba !!!!!! Migranti, Cikáni, zločinci, drog. překupníci a pod. Jen chybí "právní statut" a máme Domobranu ! Je to otázka času, né peněz. Zbraní je dost, šmejdů přibývá, evoluční vývoj společnosti.

laserpin ( 1. září 2016 16:08 )

To je hrozný, že hranice Schengenu musí zastoupit pár soukromníků

Zobrazit celou diskusi
Další videa