Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

ISIS v Iráku popravil 56 mladých lidí. Většinu jich upálili

Autor: ČTK, sou - 
7. srpna 2016
20:45

Členové organizace Islámský stát (IS) popravili v iráckém městě Havídža v provincii Kirkúk 56 mladých lidí za to, že nabádali obyvatelstvo k útěku z území ovládaného IS. Informovala o tom dnes televize al-Arabíja. Většinu z popravených členové IS prý upálili zaživa.

Město Havídža na severu Iráku mají pod kontrolou radikálové z IS od června 2014. A stejně jako na jiných územích, která ovládnou, zakazují lidem oblast opustit. Některé místní obyvatele používají jako lidské štíty během bojů s jednotkami irácké armády a mezinárodní koalice. 

Podle televize al-Arabíja džihádisté z IS 52 mladých lidí z Havídže upálili u kůlu a další čtyři zastřelili. Televize al-Arabíja, která se odvolává na své vlastní informační zdroje, neuvedla, kdy se poprava uskutečnila. 

V pátek Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) informoval, že džihádisté z IS ve čtvrtek v oblasti kolem města Havídža zajali na 3000 obyvatel a 12 jich zabili. 

Džihádisté upálili zaživa i vězněného jordánského pilota:

Miloslav123 ( 8. srpna 2016 11:19 )

Terorismus je v současnosti velkou hrozbou pro celý svět, ale současný finanční systém je pro svět ještě větší hrozbou. Vysvětlení tohoto tvrzení je uvedeno v článku: GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM: http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html

marlen52 ( 7. srpna 2016 21:50 )

já bych je vůbec nevpustila do země, ty davy co se sem chtějí dostat násilím okamžitě střílet jinak s náma bude zle jestli už není pozdě.chudáci naše děti hlavně holčičky oni znásilní i dítě a jestli tohle chce EU okamžitě vystoupit jako Anglie ty věděli proč to udělali.

glosglober ( 7. srpna 2016 21:20 )

Není moc co se vyjadřovat k dobytku. Nejsou to lidé a tak bychom se měli také chovat k nim. 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud