Tihle dva popravili francouzského kněze! ISIS zveřejnil šokující video s dětskými řezníky

Autor: ČTK, lm - 
27. července 2016
21:39

Policisté už identifikovali oba džihádisty, kteří v úterý zavraždili kněze v kostele na severu Francie. Druhým útočníkem je patrně muž, po němž protiteroristická policie v uplynulých dnech pátrala kvůli podezření, že se chystá spáchat atentát. Podle francouzských médií je touto osobou Abdel Malik P. ze Savojska. Teroristická organizace Islámský stát (IS) dnes večer zároveň zveřejnila video, na němž dva údajní útočníci přísahají věrnost šéfovi IS abú Bakrovi Bagdádímu.

Doklady Abdela Malika P. se podle francouzského tisku našly v bytě již identifikovaného atentátníka Adela Kermiche a existují i další důkazy svědčící o tom, že je druhým teroristou. Francouzské úřady ale oficiálně jméno druhého útočníka neoznámily.

Určení jeho totožnosti komplikovala podle listu Le Parisien skutečnost, že muž měl poté, co ho policie zastřelila, znetvořený obličej.

Protiteroristická policie po údajném atentátníkovi podle zdroje AFP pátrala od 22. července. Měla k dispozici fotografii člověka „silně podobného Abdelu Malikovi P.“, dodal zdroj. Neznala ale jeho jméno ani podrobnosti plánovaného atentátu.

Policie v noci na dnešek prohledala byt matky Abdela Malika P. v Aix-les-Bains v Savojsku, uvedl Le Parisien. Žena pak agentuře AFP řekla, že nevěří ve vinu svého syna. „Je to dobrý Francouz. Je mírný. Znám svého chlapce, znám svého syna, není do toho zatažen,“ dodala s tím, že o svém synovi nemá zprávy od úterního rána. Odpoledne policie provedla další prohlídku v bytě údajného atentátníka ve městě Montluçon v Auvergne.

Agentura Reuters, která cituje soudní zdroj, uvádí, že Abdelu Malikovi P. bylo 19 let, stejně jako Adelu Kermichovi.

Dvojice útočníků v úterý dopoledne vtrhla do kostela v Saint-Étienne-du-Rouvray, držela v zajetí šest lidí a pak zavraždila šestaosmdesátiletého kněze Jacquesa Hamela. Policisté teroristy zastřelili poté, co s rukojmími vyšli z kostela.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 28. července 2016 08:50 )

konejme sami a branme se né ta politická zaprodaná verbež co nás chce zničit

petrzn ( 28. července 2016 07:12 )

Já klidně začnu za něho. A ty se začni učit česky.

turan ( 28. července 2016 06:53 )

35 Mil?Aj ženy a deti?Nechceš začať?

turan ( 28. července 2016 06:51 )

35 miliónov?Ako?

1912 ( 28. července 2016 06:50 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud