Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Murdoch jako Voldemort s plínkou a pobočník Farage: Hvězda se opřela do „strůjců“ brexitu

Autor: mb - 
4. července 2016
15:52

Britská zpěvačka Lily Allen (31) byla pozvána na party, kde se sešli slavní, bohatí a mocní. Nechyběli mezi nimi ani zastánci brexitu a Lily Allen, která volila pro setrvání země v EU, dala průchod svým emocím. Na sociální síti Twitter zveřejnila sérii příspěvků urážející mediálního magnáta Ruperta Murdocha (85), antievropského politika Nigela Farage (52) či exstarostu Borise Johnsona (52).

„Jsem na zahradní party. Snad nebudu sedět vedle Voldemorta (Murdoch) nebo Fromage (Farage). Asi by se mi udělalo špatně,“ napsala zpěvačka na sociální síť Twitter a příspěvek doplnila fotkou výše jmenovaných, kteří jsou zachyceni ve společnosti hostitele Jevgenije Lebeděva (36), což je syn bývalého podplukovníka KGB a ruského oligarchy Alexandra Lebeděva (56).

Miliardář Lebeděv vlastní britský deník The Independent a spolu se synem se profilují jako opatrní kritici Putina.

V dalším příspěvku pak Lily Allen napsala: Liam Fox, Murdoch a Farage spolu přátelsky večeří.“

Murdochův deník The Sun nepokrytě podporoval odchod Británie z EU, stejně tak činil bývalý ministr obrany Liam Fox (54) či šéf antievropské strany UKIP Nigel Farage.

Ten oznámil po víkendu odstoupení s tím, že „dosáhl všeho, co chtěl, a víc už dokázat nemůže.“ Nečekaná rezignace a nepříliš jisté vystupování na tiskové konferenci však spíše připomněla chování Borise Johnsona, který dle kritiků „zku*vil zemi a odstoupil“. Rezignace se navíc odehrála den po společné party s Murdochem, někteří Britové dávají tyto dvě události do souvislosti. 

Nejštiplavější komentář si ovšem zpěvačka ponechala pro mediálního magnáta Murdocha. Když boháč kamsi odcházel se svou mladší přítelkyní, Allen s jasnou referencí na stařeckou inkontinenci napsala: „Asi nastal čas výměny plen.“

A v jednom ze svých posledních tweetů se navezla i do Borise Johnsona, která na party vůbec nebyl. Exstarosta je znázorněn jako Hitler a jedná se o slavnou scénu z filmu Pád třetí říše, kde vtipálci z celého světa vložili vůdci nacistů do úst pokaždé jiné repliky. Samotná zpěvačka pak napsala: „Nevím, jestli už jsem psala o pádu Borise, ale tohle je hodně vtipný. Ale takovým depresivním způsobem.“

VŠE O BREXITU ČTĚTE ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi