Zastřelený gorilák Harambe bude mít mláďata: Jeho odkaz bude žít nadále

Autor: Veronika Kynclová - 
2. června 2016
06:45

Aspoň zrnko naděje pro všechny pobouřené – Harambe (†17) bude žít dál! Gorilímu samci, kterého zabili kvůli záchraně chlapce (4), odebrali po smrti sperma. A v budoucnu se tak možná narodí jeho potomci!

Harambe patřil k ohroženému druhu goril nížinných, jichž v současnosti žije ve volné přírodě nanejvýš 175 tisíc. Zbytečná sobotní smrt samce piplaného pro další odchov proto šokovala a pobouřila celý svět.

Ředitel zoo Thomas Maynard si ale za tím, že jiná možnost, jak spasit život malého Isisaha (4), který nepozorné matce do expozice goril spadl, nebyla, pevně stojí. Všem pobouřeným ale vzkazuje: „Harambe má v naší zoo budoucnost, tohle není konec jeho genofondu!“

Samci, který dosud nebyl dostatečně zralý k reprodukci, totiž po smrti odebrali sperma a nechali je zmrazit. Harambeho pohrobci by se tedy mohli narodit ze zkumavky. S asistovanou reprodukcí má tamní zoo bohaté zkušenosti – za posledních 46 let tam takhle přivedli na svět na 50 gorilích mláďat!

Harambe se narodil už v zajetí v Texasu a v roce 2014 byl přestěhován do zoo v Cincinnati, kde se měl stát součástí jejich šlechtitelského programu. V pátek tam gorilí samec oslavil 17. narozeniny, o den později ho museli zastřelit…

 

Video Samec gorily Harambe byl zastřelen poté, co do jeho výběhu spadlo dítě. - Youtube.com

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

adref ( 3. června 2016 16:14 )

Chudák gorilák.

dumik ( 2. června 2016 08:38 )

porovnat ztrátu konkrétního jedince, který navíc neudělal žádnou chybu a ani se ji, jak je dnes zřejmé, ani udělat nechystal, s tím, že "jeho genofond přežije" je opravdu nechutné, aspoň je vidět, co ta zvířata pro své věznitele jsou, jen materiál. taky se ani neví jistě, zda se u gorily podaří umělé oplodnění, jsou to jen řeči, ředitel by měl rezignovat, zabezpečení výběhu asi nebylo v pořádku, když tam mohl vlézt kluk, a rodiče by patřilo zavřít a to oba. a jabulimu odpovídám - hlupáků a rasistů jako jste vy je taky dost, a ani není třeba se pokusit zachránit jejich genofond.

naidka ( 2. června 2016 07:51 )

Smutný až morbidní příběh, co s ním udělali po smrti....no aspoň se jim trochu vyplatil, když už se s ním tak piplali.

balika ( 2. června 2016 06:54 )

Smutný příběh.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud