»Radioaktivní žena« prakticky žije v elektrárně v Černobylu a tvrdí: Sluneční žár je nebezpečnější

Autor: štš - 
5. 4. 2016
19:10

Většina lidí se Černobylu snaží obloukem vyhnout, některé naopak přitahuje svou tajemností. Mezi takové patří i dívka s přezdívkou Bionerd. Ta si totiž Černobyl a Pripjať zamilovala.

Nejdřív sem dívka, která si přeje zůstat v anonymitě (ví se jen, že vystudovala jadernou fyziku a přivydělává si opravováním kol), chodila z čistě profesních důvodů. „Měřila jsem úroveň zamoření. Ale pak jsem se do toho místa zamilovala a stalo se mým druhým domovem,“ vysvětluje na svém twitterovém účtu, skrz který pravidelně šíří novinky z Černobylu.

Je zřejmé, že strach z ozáření nemá. Na videích, která pravidelně nahrává na YouTube, totiž spokojeně baští »toxická« jablka a vypráví o tom, že ji mnohokrát pokousali »radioaktivní« mravenci. „Úroveň kontaminace je tu ale tak nízká, že riziko vzniku rakoviny prakticky neexistuje. Tu spíš dostanete u moře, když se nenamažete ochranným krémem,“ mávne rukou.

„Když už někde přístroj ukáže vysokou radiaci, vezmu si ochranný oblek, rukavice a respirátor a je to. Jediné, čeho se tu bojím, jsou divoká zvířata. Třeba lišek se vzteklinou je tu dost. A také rozpadající se budovy, které vám mohou spadnout na hlavu,“ vypráví.

A co ji na Černobylu tolik fascinuje? „Kdo tu nebyl, nepochopí. Na mnoho lidí působím jako šílenec, ale jsem si jistá, že kdyby sem přijeli, hodně z nich by Černobylu propadlo jako já,“ tvrdí.

Bionerd není zdaleka jediná, kdo v oblasti jaderné elektrárny žije. Řadu dalších autentických příběhů a svědectví, jež reportéři Blesku nasbírali přímo v okolí poničené elektrárny, najdete v naší nové knize Zkáza Černobylu! Již na stáncích!

Pořiďte si knihu Zkáza Černobylu

OBJEDNÁVEJTE I PŘES SMS

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru: CERNOBYL mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: CERNOBYL Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 39 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CZECH NEWS CENTER, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz

DŮLEŽITÉ: Pro objednání publikace formou SMS je nutné mít aktivovány tzv. prémiové zprávy. O tuto službu si můžete zažádat u svého operátora.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

bjuno ( 6. dubna 2016 19:42 )

Vypadá jak kopie té taky Ukrajinské "pilotky odsouzené v Rusku" To tam nemaj jiné než hnusné baby?

anno ( 6. dubna 2016 19:11 )

Do Černobylu jezdí nej češi z Top09 milující faštickou Ukrajinu. Normální čech jede na dovolenou k moři nebo do zdravé přírody na hory!!!!

cipisek254 ( 6. dubna 2016 04:54 )

A to já bych se tam zase rád podíval. Ruštinu ovládám bravurně tak bych si tam i s toule slečnou skvěle popovídal.

brunos ( 5. dubna 2016 21:57 )

 Je docela sjízdná ale trochu daleko.

flesch2z ( 5. dubna 2016 20:26 )

Táhněte s reklamou na Černobyl. Kdo by tam jezdil, máte nás za šílence?

Zobrazit celou diskusi
Další videa