Nemají dost důkazů: Policie propustila novináře podezřelého z útoků v Bruselu

Autor: ČTK - 
28. března 2016
17:17

Jeho vlastní sestra ho udala, protože byla přesvědčená, že je jedním z útočníků z bruselského letiště. Belgická prokuratura ale novináře Fayçal Cheffoua propustila pro nedostatek důkazů.

V odletové hale letiště Zaventem se v úterý odpálili dva sebevražední atentátníci, které doprovázel ještě třetí terorista. Úřady se podle belgických médií domnívaly, že je jím zřejmě novinář na volné noze Fayçal Cheffou, označovaný v oficiálních prohlášeních jako Fayçal C.

Dnes ale prokuratura oznámila, že důkazy o jeho vině nesvědčí, a nechala jej propustit. Třetí muž, který má na hlavě klobouk, ještě před explozemi z letiště odešel a policie po něm nadále pátrá. Vyšetřovatelé nově zveřejnili záznam bezpečnostní kamery, dosud byla k dispozici jen fotografie z tohoto videa.

Od útoků atentátníků na letišti Zaventem je tento klíčový bruselský dopravní uzel uzavřen. Letiště prozatím neví, kdy obnoví činnost, nyní se ale připravuje na zkoušky toho, zda je možné služby alespoň částečně obnovit. V úterý na 800 zaměstnanců vzdušného přístavu prověří funkčnost dočasné infrastruktury a také opatření pro odbavování cestujících.

Dělníci v Zaventem začali s potřebnými stavebními pracemi ve čtvrtek. Odlétající cestující nyní budou procházet prozatímní odbavovací halou v přízemí, kde dočasně budou přepážky a místa k odevzdání zavazadel. Odtud pak přes služební schodiště projdou do původní kontrolní zóny, kterou výbuchy neponičily.

Nový systém musí podle mluvčí letiště Florence Mulsové nejdříve schválit vláda, teprve poté je možné očekávat opětovné zprovoznění uzavřeného terminálu. Všechna připravovaná opatření musí mimo jiné vyhovět všem bezpečnostním standardům.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pekaaaros ( 30. března 2016 10:52 )

anka: Co bych o tom vůbec měl vědět víc? Chytli správnýho a pro nedostatek důkazů ho museli pustit. K tomu potřebuješ něco víc vědět? Jakou škálu odbornosti na to potřebuju, abych to viděl správněji a rozuměl tomu ještě víc?

pekaaaros ( 30. března 2016 10:50 )

anka: tak dík za vysvětlení. Vážně! (kdyby tady byl smajlik se sluníčkem, tak ho sem neváhám dát)

anka ( 28. března 2016 21:44 )

Pejes tu jako stara zena pri bolesti zad.....a to tu o sobe tvrdis, ze si chlap.Nic o to tom nevis....a uz se k tomu vyjadrujes, uz delas zavery. Myslis, ze vis vic jak oni. Myslis si, ze si chytrejsi jak vsichni ti odbornici, kteri o tom rozhoduji Vazne

frantaklika ( 28. března 2016 21:22 )

kontrolní otázka, kdo to teda byl a kde je nyní sestra

tomik007 ( 28. března 2016 20:12 )

Co kdyz si priste vezme jiny klobouk???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud