Obraz zkázy: Bruselské letiště dva dny po teroristickém útoku

Autor: lm, so - 
30. března 2016
18:32

Ani osm dní po teroristických útocích v Bruselu se mezinárodní letiště Zaventem neotevřelo veřejnosti. Minulý týden v úterý se tu odpálili dva sebevražední atentátníci, přičemž zabili 17 lidí. Výbuchy zanechaly terminál v žalostném stavu.

Bruselské letiště Zaventem zůstává už týden uzavřené a zatím není jasné, kdy se otevře. Atentáty z minulého úterý, které si vyžádaly celkem 35 mrtvých, zanechaly terminál v žalostném stavu.

Snímky pořízené jen dva dny po výbuších ukazují krev na podlahách, vymlácená okna a všudypřítomné střepy, nepojízdné eskalátory a zohýbané plechy. Odhad škod způsobených třemi výbuchy ještě nebyl vyčíslen. Jedinou dobrou zprávou je, že podle techniků exploze nenarušily statiku terminálu ani přilehlých staveb.

Zhruba 800 zaměstnanců letiště v úterý prověřovalo funkčnost dočasné infrastruktury a také opatření pro odbavování cestujících. V úterý generální ředitel Arnaud Feist uvedl, že by se letiště mohlo částečně otevřít ve středu, po prověření funkčnosti dočasné infrastruktury ale obnovení provozu odložil.

Obnovení plného provozu nelze podle ředitele Arnauda Feista očekávat dříve než za několik měsíců. Ze snímků v galerii pochopíte proč...

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

borivojmilosrdny ( 5. dubna 2016 11:24 )

Сократенко: Я знаю, что всё знаю

welcomet ( 30. března 2016 20:01 )

Okamžitě ten muslimskej dobytek hnát pochcanym hadrem odkud přišli. Jsou do křivácký prasata, procestoval jsem půlku světa a nikde jsem se nesetkal s takovou lidskou žumpou, jako v arabských zemích...

1pravda1 ( 30. března 2016 19:58 )

Belgie, Francie, Německo atd. budou pořád radit, jak se to má s uprchlíky a muslimy dělat, ale přitom jim umírají vlastní lidé, které nedokážou ochránit. No naberte muslimů ještě více, čím více jich bude, tím větší budou mít práva a až se stanete menšinou, tak se nedivte, že si zvolí svoje představitele. Jen abyste před teroristy nemuseli utíkat do zemí, kterým chcete přikázat, že je musí přijmout a vykašlat se na vlastní bezpečnost jako vy.

xxxx666 ( 30. března 2016 19:05 )

Proč hned terroristický útok xenofobové,to bylo přece to multikulturní obohacování.Vždyt tohle přeci sluníčkáři a multikulturalisté chtěli ne.Po tomhle volali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud