Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Dopadli ho díky pizze! Muslimského teroristu prozradila chuť na evropskou pochoutku

Autor: shp - 
21. března 2016
05:31

Chtěl rozsévat strach, zabíjet ve jménu Alláha a ukázat světu radikálně muslimskou nadvládu. Ve své bruselské skrýši si však pochutnával na pizze – ryze evropské pochoutce původem z Itálie. I to nejhledanějšího teroristu světa Salaha Abdeslama prozradilo. Teď už bručí za mřížemi a vyšetřovatelé z něj dostávají, jaké další hrůzy plánoval.

Zatímco jeho bratry ve zbrani popravili, on vyvázl z pekla, které rozpoutal ISIS v Paříži loni 13. listopadu, bez úhony. V tu chvíli se stal nejhledanějším teroristou světa, protože rázem neexistovala na světě zpravodajská agentura a bezpečnostní organizace, která by mu nešla po krku.

18. březen se stal Abdeslamovi osudným. Policie ho vypátrala v jeho skrýši v Bruselu, kde se skrýval pravděpodobně celou dobu poté, co pláchl z francouzského hlavního města. On sám však nevědomky nalákal strážce zákona do úkrytu ve čtvrti Molenbeek, kterou v pátek obléhaly desítky po zuby ozbrojených policistů.

Abdeslam spoléhal na kamarády a příbuzné, kteří mu ve skrýši kryli záda. Jenže on sám doplatil na něco, co jeho zvrácená víra odsuzuje – na jídlo bezvěrců. Do bytu si totiž často objednával pizzu, což bylo vyšetřovatelům nápadné a skrýš v Molenbeeku začali sledovat. Uvedl to nizozemský web Telegraaf.

Jakmile zajistili vyšetřovatelé Abdeslamovy otisky na sklenici, znamenalo to zelenou pro rozsáhlý zátah na teroristu, který měl podíl na 130 mrtvých při pařížských teroristických útocích. Kdyby mu tolik nechutnalo to, co chtěl tak mermomocí zničit, možná by byl ještě na svobodě a plánoval další útoky. Vyšetřovatelé ostatně zjistili, že je s dalšími teroristy plánoval přímo v hlavním městě Belgie.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

anka ( 21. března 2016 12:11 )

co je to za nesmysl- vy si porad neco vymyslite a pak to tu davate za pravdu - vyznavac islamu by nikdy nepozil veprove- a kolik takovych vyznavacu islamu znate....ja vam reknu, ze si mnoho z nich veprove cas od casu dopreje, protoze jim chutna jako vam ci me - Jen to nedeleji pred ostatnimi muslimy- a ja mluvim ze zkusennosti.

housenkahouska ( 21. března 2016 11:11 )

No tak hlavně to pěkně všem rozkecejte, ať ti další si už dají pozor a neudělají stejnou chybu. To je tak neuvěřitelně neprofesionální prozrazovat metody policie, že se mi nechce věřit, to tohle někdo vypustí mezi lidi.

K3vin ( 21. března 2016 10:50 )

Třeba měl jenom sýrovou. Ta pizza vedle jeho hlavy je jenom ilustrační.

sores ( 21. března 2016 09:40 )

 To mu nevadilo hnusá.kovi že je na pizze salám z vepřového masa? Ať ho rozčtvrtí, středověk na takové vrahy a pedofily co przní dětičky!

rumrum ( 21. března 2016 09:38 )

měl by jsi ale rozlišovat cíle

Zobrazit celou diskusi