Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Policie zadržela pařížského atentátníka Abdeslama. Je zraněný, ale žije

Autor: ČTK, kle, tmp - 
18. března 2016
17:26

Belgická policie zadržela živého islámského extremistu Salaha Abdeslama, hledaného kvůli loňským listopadovým atentátům v Paříži. Potvrdil to belgický premiér Charles Michel na společné tiskové konferenci s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem a vyšetřovateli. Abdeslam byl při bruselské razii zadržen společně s dalšími dvěma podezřelými.

Podle serveru deníku Telegraph byl Abdeslam zadržen belgickou policií, to potvrdila jak policie, tak belgický ministr spravedlnosti. Policisté teroristu nejprve uvěznili v bytě na předměstí Molenbeeku a pak ho zadrželi. Podle místních médií je Abdeslam zraněný, další z podezřelých by měl být také jen zraněný. Podle informací belgického serveru deníku La Libre byl Abdeslan postřelen do ramena. Jiná média hlásí poranění nohy. Postřeleného teroristu odvezli do nemocnice.

Zásah v Belgii pokračoval i po zadržení Abdeslana. Na místě byly navíc slyšet dva výbuchy. Podle informací serveru deníku Telegraph byl zatčen i poslední ze třetice podezřelých. Televize Fox News zveřejnila záběry ze samotného zadržení teroristy.

NEW VIDEO: Shows the moments Belgium police captured Paris attacker Salah Abdeslam.

Zveřejnil(a) Fox News dne 18. březen 2016

To, že operace v Bruselu je spojena s pařížskými útoky, potvrdil v mezičase i francouzský prezident François Hollande. „Ta probíhající operace souvisí s pařížskými útoky,“ řekl prezident. Ten později dodal, že očekává co nejrychlejší vydání Abdeslama do Francie. Zadržení teroristy přivítali také čeští politici. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka je nutné trestat ty, kdo se proviní proti základním hodnotám.

Belgická policie vypátrala extrémistu poté, co v bytě na předměstí Bruselu, našla jeho otisk prstu. Byt přišla v úterý šestice belgických a francouzských policistů zkontrolovat v rámci vyšetřování loňských teroristických atentátů v Paříži. Když do něj vstoupili, uvítala je palba. Tři policisté, z toho jedna Francouzka, utrpěli lehké zranění. Jednoho ze střelců zlikvidoval elitní policejní odstřelovač. Dvě osoby, které byly rovněž v bytě v okamžiku přestřelky, utekly a policie po nich pátrá.

V bytě našla policie po skončení operace vlajku radikální organizace Islámský stát, který se přihlásil k útokům v Paříži, při nich islamisté povraždili 13 lidí a další stovky osob zranili. Dále našla islamistickou literaturu, automatickou zbraň typu kalašnikov a zásobu munice.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

jir-ka ( 18. března 2016 21:13 )

Tak je dobře , že toho muslima chytily . Teď mu pěkně rozmlátit hubu , rozkopat mu jeho mohamedánské kuličky . Nacpat mu do huby vepřové a projít se mu po chcípáckém tělíčku .Přesně tak , jak to dělají oni křesťanům . Jenže normální lidé nejsou jako oni , což je velká chyba . Je třeba tuto havěť mítit bez slitování , protože jakákoliv slabost se nevyplácí . Oni by nejednali jinak . Oko za oko , zub za zub .

prycsvladou ( 18. března 2016 20:59 )

TY VOLE TY HULIS DOBRY MATROS

placenta ( 18. března 2016 20:42 )

už to nezobej,nekuř a nefetuj člověče

placenta ( 18. března 2016 20:39 )

a další čekaj ve frontě co se změní nic

venxa ( 18. března 2016 20:31 )

Carmin, tebe dostat do drapu tak ti to tak vysvetlim ze by si se pos.ral nez by si chcipnul.

Zobrazit celou diskusi