V dopravním letadle byly dvě rakety určené pro USA. Aerolinka létá i Prahy

V civilním letadle našli dvě ostré rakety dlouhé 1,5 metru. Mířily do USA. (ilustrační foto)  (Autor: Avia.pro)
Autor: ČTK, tmp - 
13. března 2016
20:51

Na bělehradském letišti našli bezpečnostní pracovníci dvě rakety s výbušnou náplní. Přepravoval je letoun společnosti Air Serbia z Bejrútu do Bělehradu, měly pokračovat přes Londýn do amerického Portlandu. Informovaly o tom srbská televize N1 a deník Večernje novosti. Letecká společnost provozuje i linku mezi Bělehradem a Prahou.

List napsal, že střely dlouhé 1,5 metru se nacházely v zavazadlovém prostoru letadla létajícího na pravidelné lince z Bejrútu do srbské metropole. Byly uložené v bednách a měly doprovodnou dokumentaci.

V souladu s běžnou procedurou byly bedny z letounu vyloženy a speciálně cvičení psi v nich objevili výbušniny. Úřady nyní okolnosti přepravy nebezpečného nákladu a doprovodnou dokumentaci prověřují.

Podle dokumentů by mělo jít o střely AGM-114 Hellfire, které mohou být podle agentury AP odpalovány ze vzduchu, z moře i ze země.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rumungro ( 14. března 2016 10:52 )

V Libanonu operují jednotky IS, ktery tam loni získali určitou část území. Zřejmě, jak jim dochází, díky ruskému ataku peníze, se snaží prodat zpátky do USA výzbroj, kterou jim amíci kdysi darovali.

pravlast ( 14. března 2016 10:38 )

To mělo být na humanitární bombardování nebo pro balkánskou řeznici?

1912 ( 14. března 2016 05:59 )

vzvolávat nepokoje v EU se opravdu daří te zločiné US !!!!

gabreta ( 14. března 2016 02:16 )

Že by se u Amíků chystal Majdan??

santikxauz ( 14. března 2016 01:29 )

Proč si je CIA nepřeváží svými letouny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud