Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Jsou horší než zvířata, řekl Pacquiao: Slavný boxer se teď gayům omluvil

Autor: mb - 
17. února 2016
21:08

Legenda světového boxu, Filipínec Manny Pacquiao (37), přirovnal homosexuální páry ke zvířatům. Za toto srovnání se však na Manny Pacquiao snesla obrovská vlna kritiky. Boxer, který usiluje o senátorské křeslo, se proto rozhodl omluvit, což ale učinil ve stylu “chytré horákyně”. Omluva byla, změna názoru nikoliv.

„Je to zdravý selský rozum. Viděli jste někdy pářit se dvě zvířata stejného pohlaví? Zvířata jsou lepší, protože aspoň dokáží odlišit samce od samice,” prohlásil v rozhovoru pro filipínskou televizní stanici boxerský šampion Pacquiao.

Lavina kritiky

Za ostrá slova na adresu homosexuálů se na boxera snesla lavina kritiky. „Pacquiao nemá žádné znalosti o sexuální orientaci a identitě, dokonce nezná ani základní vědecká fakta,“ napsalo homosexuální sdružení Ladlad. Naráželo tak na fakt, že k homosexuálnímu chování v přírodě mezi zvířaty dochází.

Stranou nezůstali ani uživatelé na sociálních sítích. „Taky jsem proti homosexuálnímu manželství, ale způsob jakým Manny vyjádřil svůj názor, je neakceptovatelný. Nelze srovnávat lidi a zvířata,“ napsal uživatel z Filipín na Facebook.

Omlouvám se, ale...

Pacquiao, který se uchází o senátorské křeslo, se proto rozhodl omluvit. „Pokorně se před vámi a před Bohem omlouvám za chybu. Děkuji a Bůh vám žehnej,“ řekl boxer. Zároveň však dal najevo, že svůj názor ani o píď nezměnil. „Lituji toho, že jsem přirovnal homosexuály ke zvířatům. Byla to chyba, prosím o odpuštění všechny, kterým jsem tím ublížil. To ale nic nemění na mém postoji k homosexuálnímu manželství. Jediná má chyba spočívala v tom, že jsem gaye přirovnal ke zvířatům.“

Ačkoliv jsou Filipíny silně katolická země, sám Pacquiao vyznává protestantský směr křesťanství. Není navíc jediný boxer, který v poslední době vzbudil svými výroky proti homosexuálům pozornost.

Brit Tyson Fury (27), který loni sesadil z boxerského trůnu Vladimira Klička (39) prohlásil, že „jsou pouze tři věci, které musí být nastoleny, než začne vládnout ďábel. Legalizace homosexuality, potratů a poslední z nich je pedofilie.“V roce 2014 další boxerský šampion Evander Holyfield (53) v reality show Big Brother prohlásil, že homosexualita „není vrozená a dá se léčit.“ Za to si ho Big Brother pozval do „terapeutické místnosti“, kde bylo boxerovi sděleno, že se provinil „používáním nevhodných výrazů a chování“. Boxer následně zkroušeně odpověděl: „Ano, rozumím, zapomněl jsem. Jen jsem řekl svůj názor.“ Evander Holyfield byl záhy z reality show vyhozen.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud