V Súdánu zmizel český občan: Zatkli Petra kvůli islámu?

V Súdánu zmizel český občan: Zatkli Petra kvůli islámu?
Autor: ČTK - 
5. 1. 2016
07:14

Diplomaté už téměř měsíc vyjednávají o osudu Čecha, který se ztratil v súdánském Chartúmu. Dvaapadesátiletý Petr Jašek se od 9. prosince objevil mezi pohřešovanými v databázi Interpolu. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes, podle níž muže drží ve vězení súdánské úřady.

"Zatím nevíme přesně, o co jde. Ten případ podrobně sledujeme, řešili jsme ho i přes svátky," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. "Na místě máme svého zástupce z ambasády v Egyptě. Mohu uvést pouze to, že víme, že je naživu," dodala.

Důvody cesty Čecha do Súdánu ani jeho zadržení nejsou podle MfD jasné. Podle informací deníku mohla být nicméně cílem jeho cesty náboženská činnost, kvůli níž mohl být v zemi, kde jsou v zákonech zaneseny prvky tradičního islámského práva šaría, zatčen.

K Čechům pohřešovaným od loňska v cizině patří muž z Velkého Meziříčí unesený počátkem března islamisty z ropného pole v Libyi a také pětice mužů, kteří v polovině července zmizeli v Libanonu.

Doporučujeme
prycsnima ( 5. ledna 2016 13:23 )

 Členové německé vlády odsoudili desítky sexuálních útoků ze silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem. Podle policie je provedli lidé arabského vzhledu. A SLUNICKARSKE NEMKY JIM NEDALY ANI TROCHU TOHO SEXU.DYG JE TAK SRDECNE VITALY S PLYSACKAMA.MELY BY MIT ZA POVINNOST JE SEXUALNE PODPOROVAT A PREPADENY BYLY ZENY I V HAMBURGU A VE STUTTGARTU.JENOM V KOLINE TO BYLO TISIC SNEDOUSKUU(DLE POLICIE A NEMECKEHO TISKU) A TO SE ZVEREJNILO AZ 4 DNY PO SILVESTRU.NA SOCIALNICH SITICH SE TO SIRILO HNED NA 1.LEDNA. BABOCHLAP ANGELA:WIR SCHAFFEN ES

balika ( 5. ledna 2016 08:26 )

Svět je čím dál horší, kde jsou ty časy, kdy Ing. Vagner podnikal výpravy do Afriky( také do Sádánu) a odchytávali zvěř pro zoo ve Dvoře Králové.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud