Letecký úder USA proti ISIS údajně zabil irácké vojáky

Při leteckém úderu koalice vedeném Spojenými státy proti Islámskému státu zřejmě v pátek nechtěně zahynuli iráčtí vojáci. Uvedla to americká armáda.
Na základě informací od iráckých bezpečnostních sil koaliční síly uskutečnily poblíž Fallúdže několik leteckých úderů proti Islámskému státu.
Počáteční zprávy naznačují, že možná po jednom z útoků zemřeli iráčtí vojáci, uvádí se v prohlášení armády. Armáda hodlá případ důkladně vyšetřit.
Armáda neuvedla, kolik vojáků zahynulo. Podle zdrojů, na které se odvolává agentura AP, zřejmě přišlo o život deset osob. Armáda ujistila, že útoky se uskutečnily koordinovaně s iráckými silami.
Jo tak to jsou ty Americký nálety, vedené s chirurgickou přesností!! Ano. Přesnost i cíl jasně daný a žádnej omyl! Velmi dobře věděli na co a koho střílí!
