Zpátky do lavic: Školy v Los Angeles se opět otevřou, hrozba nebyla důvěryhodná

Autor: ČTK - 
16. 12. 2015
07:03

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) došel k závěru, že hrozba, kvůli níž zůstala v úterý zavřená tisícovka škol v oblasti Los Angeles, nebyla důvěryhodná. Informoval o tom dnes starosta města. Úřady kvůli hrozbě prohledaly na 1500 školních budov a pozemků, nic podezřelého neobjevily. Školy proto ve středu budou opět normálně vyučovat.

E-mailovou hrozbu, v níž její autor psal o útoku za pomoci výbušnin a střelných zbraní, obdržel jeden ze členů losangeleské školské rady. Úřady se pak rozhodly její reálnost prověřit a uzavřely více než tisícovku veřejných škol v širší oblasti druhého největšího amerického města, jež navštěvuje přes půl milionu studentů.

Zcela opačný přístup k obdobné výhrůžce zvolily v úterý úřady v New Yorku, kde navzdory hrozbě zůstaly školy otevřené. Tamní policie pak kritizovala postup Los Angeles s tím, že jeho reakce byla vzhledem k povaze výhrůžky přehnaná.

„Na té výhrůžce nebylo nic uvěřitelného. Zněla velmi neohrabaně,“ prohlásil starosta New Yorku Bill de Blasio. Do Los Angeles pravděpodobně doputovala z počítače s IP adresou registrovanou v německém Frankfurtu zcela totožná hrozba. Zástupce školské správy Ramon Cortines, zodpovědný za bezpečnost škol, se ale rozhodl preventivně školská zařízení uzavřít.

Kalifornie se dosud vzpamatovává z teroristického útoku v San Bernardinu, kde před dvěma týdny manželská dvojice inspirovaná radikálním islámem zabila 14 lidí a dalších 21 zranila.

Doporučujeme
honza54.. ( 16. prosince 2015 09:02 )

a tuhle pakárnu si američani zavinili sami

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud