Masakr na vánočním večírku v USA: Muslimský pár trénoval na střelnici!

Autor: ČTK - 
7. prosince 2015
23:09

Oba útočníci, kteří minulý týden v kalifornském San Bernardinu zavraždili 14 lidí, trénovali na střelnici. U nich doma se našel materiál na sestavení 19 výbušných náloží. O dalších podrobnostech z probíhajícího vyšetřování dnes novináře informoval zástupce vedoucího losangeleského oddělení Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) David Bowdich.

Podle něj je zřejmé, že manželé Syed Farook a Tashfeen Maliková, které policie při pronásledování zastřelila, se delší dobu před útokem radikalizovali.

Zatím ale neexistují důkazy, že by byli řízení zahraniční teroristickou skupinou. Střelbu v San Bernardinu označila FBI za teroristický čin a ve svém nedělním projevu stejně hovořil i americký prezident Barack Obama.

Také on prohlásil, že pachatelé zřejmě nepřijímali rozkazy ze zahraničí. Sedmadvacetiletá Maliková, která spolu s o rok starším partnerem ve středu zastřelila na vánoční besídce v budově střediska sociálních služeb 14 lidí, podle vyšetřovatelů vyjádřila na internetu sympatie k radikálnímu hnutí Islámský stát (IS). Agentura AP dnes napsala, že v rodném Pákistánu dříve navštěvovala náboženskou školu, takzvanou madrasu. Bowdich dnes prohlásil, že postupná radikalizace manželů trvala „delší dobu“.

„Nevíme, odkdy a jak, to stále vyšetřujeme,“ doplnil. Podle něj je jisté, že oba byli krátce před činem trénovat střelbu na střelnici v oblasti Los Angeles. To prý posiluje hypotézu, že útok pečlivě plánovali.

prycsnima ( 7. prosince 2015 23:30 )

DIKY ZA OBOHACENI!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud