Francouzi zatkli dalšího teroristu: Prý se podílel na listopadových útocích!

Autor: ČTK - 
15. prosince 2015
14:07

Francouzská policie zatkla dalšího muže v souvislosti s listopadovými atentáty! Na devětadvacetiletého muže byla uvalena vazba a vyslýchají jej agenti bezpečnostní služby, informovala agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje.

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve dnes zároveň oznámil, že kvůli útokům se od vyhlášení výjimečného stavu 14. listopadu uskutečnilo 2700 domovních prohlídek a 287 lidí je v domácím vězení. Cazeneuve také kritizoval Evropskou unii, že v boji proti terorismu "se příliš pomalu rozhoduje".

Ve Francii jsou zatím ve vazbě kvůli atentátům dva muži, kteří podle úřadů poskytli ubytování Belgičanovi marockého původu Abdelhamidu Abaaoudovi, jenž je považován za hlavního organizátora útoků. Tyto osoby ale podle vyšetřovatelů patrně neměly s přípravou nebo provedením atentátů, které si vyžádaly 130 mrtvých, nic společného. V Belgii bylo v souvislosti s útoky obviněno a zatčeno osm lidí, v Turecku byl zatčen muž, který údajně útočníkům pomohl vybrat cíle.

Těmi byly 13. listopadu fotbalový stadion Stade de France, koncertní sál Bataclan a restaurace a bary. K největšímu teroristickému útoku spáchanému v Evropě od atentátů na vlaky v Madridu z roku 2004 se přihlásilo hnutí Islámský stát (IS). Za strůjce masakrů je označován Abaaoud, který zahynul 18. listopadu při policejním zásahu na pařížském předměstí Saint-Denis. V hledáčku kriminalistů je nadále Francouz Salah Abdeslam, který se podle všeho na útocích podílel a kterému se podařilo uprchnout.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud