Vrah Anny Frankové míří před soud! Zdravotník se podílel na 3681 vraždách

Autor: lm - 
3. 12. 2015
14:16

Bývalý dozorce SS Hubert Zafke (95) byl zdravotníkem v Osvětimi, kam nacisté poslali židovskou dívku Annu Frankovou. Zafke byl uznán způsobilým k soudnímu procesu, při kterém se bude zpovídat z podílu na vraždách 3681 lidí.

Hubert Zafke pracoval v koncentračním táboře Osvětim (Auschwitz), kde nacisté povraždili více než milion Židů. Ve službě byl i 5. září 1944, kdy vlak z Nizozemska přivezl přes tisíc lidí, mezi nimi i Annu Frankovou. Židovská dívka se předtím schovávala před nacisty v Amsterdamu. Franková přežila selekci v Osvětimi a posléze ji nacisté poslali do tábora Bergen-Belsen, kde zemřela na tyfus. Od svých třináctin si psala deník, který se po válce stal jednou z nejčtenějších knih po celém světě.

Zafke pracoval v Osvětimi jako zdravotník, ale o zdraví a životy vězňů nijak nepečoval. Ba naopak, náplní mediků bylo nezřídka vraždění v plynových komorách smrtícím Cyklonem B. Dozorce SS se nejspíš podílel na vraždách až 3681 lidí. Zafke z Osvětimi utekl před Rudou armádou na západ, ale padl do zajetí Britů. Posléze v Polsku vyfasoval tříletý trest za to, že byl příslušníkem SS. Po odpykání trestu se v Německu oženil a vychoval čtyři syny. Po válce se věnoval prodeji zemědělských produktů.

Lovci nacistů proti němu v posledních letech začali budovat případ. Zafke tvrdí, že s vraždami v Osvětimi nemá nic společného. „Nic jsem neslyšel, nic jsem neviděl a nikoho jsem nezabil,“ brání se. Podle obžaloby ale Zafke věděl, že pracuje ve vyhlazovacím táboře a tuto ideu „velmi podporoval“. O jeho vině nyní rozhodne soud v německém Rostocku. Podle psychiatrů je Zafke k trestnímu řízení způsobilý.

 

Doporučujeme
rentierskej ( 4. prosince 2015 14:06 )

tak to musím (smutně) souhlasit. nejen, že se nečtou nápisy vytesány do kamene, ale mnozí nečtou vůbec nic; natož pak knihy, knihy - to už vůbec, (a to ani vkladní)...

jerry ( 3. prosince 2015 19:57 )

Přesně. A novou Polednovou-Brožovou si tady v Gilové vychováváme a velebíme ji.

ctrlcopy ( 3. prosince 2015 18:36 )

Škoda, doufal bych, že ho Mossad unese, rozřeže na cirkulárce a pošle v krabici rodině.

ruudazvostravy ( 3. prosince 2015 17:43 )

Tendle Hubert bi mjel spýš dostat na Hradě řát Býlýho lva,páč fut platí heslo ,,jeden Žyt,tvoja smrť"

majojo ( 3. prosince 2015 17:17 )

On už dávno nikdo nečte nápisy vytesané na kamenech.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa